Dünya sözlük siyah ipliği beyaz iplikten ayırma münazarası

1 /
İpliklerin çapları ve uzunlukları üzerine standartlaştırılma çalışması yapılmalı. Ayrıca gözlemci seçimleri için göz muayenesi yaptırılmalı. Gözü 0.25’den daha bozuk ve astigmatı olan kişiler münazaraya katılmamalı. İpliklerin yatay mı yoksa dikey mi konumlandırılması gerektiği deneysel olarak belirlenmeli. Münazara deniz seviyesinde gerçekleştirilmeli.

Şimdilik bu kadar.
Her yıl geleneksel olarak büyük tartışmalar içerisinde iftar ve sahur yapmamıza neden olan durumdur. Hatta akıllarda "acaba tuttuğumuz oruç kabul oldu mu?" gibi sorular bırakır. Ne diyelim ki, günahı vebali bizim boynumuza değildir. Konunun çözüme ulaşacağını düşünmesem bile münazaraya katılırım.
Evet değerli kardeşlerim, yine bir ramazan ve yine Abdulaziz bayındır önerdiğinde başlayacak olan oruca erken başlıyoruz tartışmaları... Kimileri doğru, kimileri yanlış diyecek; kimileri ezanla birlikte ağzındaki suyu fışkırtacak, kimileri ise ezan okunurken balkonda cuğara tüttürüp komşusuna alaycı gözlerle bakacak.

Biz de dünya sözlük ahalisi olarak bu konuya nokta koyalım. Münazara geleneksel olarak Norveç yahut da İzlanda'da yapılacak olup katılmak isteyenler isimlerini yazdırsınlar.