Dünya sözlük yangın bölgesine yardım kampanyası

1 /
Gerekli yardımlar yola çıkmak üzere hazırlandı. Başta karavanı ile yola çıkan, bu yardımlara vesile olan satuk buğra han'a ve yardımını esirgemeyen yazarlara çok teşekkürler. 7 insan, on binlerce hayvan, 60.000 hektar alan... İnşallah bir daha böylesi bir felaketi yaşamayız. Hayrınız kabul olur inşallah.

git

git


sevgili yazar kardeşlerim ibrahim'i ateşten kurtaramayan ama o'nu ateşten kurtarma yolunda bir damla da olsa su taşımak için ölmeyi göze alan asil , yürekli ve hayırsever bu insanları , bize vicdan ve merhametin hala daha bu dünyada en geçerli akçe olduğunu ispata çalışan bu altın yürekli kardeşlerimizi destekleyemiyorsak bile bari buğz etmeyelim.


bu dünyada iyilik denen bir şeyin hala var olduğunu , bizi bütün yanılmasamalardan beri tutup hakikat olduğuna inandıran , insan olmanın en yüksek doruklarında bizi acınası birer hayvan olmaktan kurtarmak için gönlünü sere serpe ortaya sermiş bu samimi bir kaç insana yardım edelim.

bu katakulle yardım işi falan değildir. organizatör kardeşimiz samimiyetinden dolayı ismini vermek istemedi ama kimsenin aklında herhangi bir tereddüt ve şüphe kalmaması adına kendisinin affına sığınarak ismini ben söylüyorum.

bu yiğit kardeşimiz ihl sözlük'ten beri bu sözlüğe emek vermiş kardeşimiz olan satuk buğra han adlı kardeşimizdir. kendisi bir çok yazar kardeşimizce bilinen , tanınan ve samimiyetine herkesin inandığı bir kardeşimiz.

kendi özel işlerinden de feragat ederek kendi karavanı ile istanbul'dan manavgat'a kadar yol üstündeki tüm yardımları da bizzat kendi alarak belki de 3000 den fazla km yaparak böyle bir işe soyunmuş biridir.

bu fedakar ve cefakar kardeşimize elinizden ne yardım geliyorsa tüm samimiyetimizle yardım edelim. kardeşimiz verilen her adrese bizzat gidecek ve kriz merkezine ya da bizzat ihtiyaç sahiplerine yardımlarınızı ulaştıracak.

şu hepimizin ciğerini yakan alevli günlerimizde kötülüğe meydan okuyup, iyiliği yaymaya çalışan bu kardeşimize destek vermek hepimizin boynumuzun borcu olsun inşallah. yardımda bulunacak herkesin yardımlarını şimdiden allah kabul etsin.

edit: Bu arada maddi yardımda bulunmak isteyenler için iban numarası

TR50 0006 2000 4590 0006 8987 85 tuncay uzun

Ülkenin düştüğü hale bak, vatandaşımız cömerttir cümlesinden hallice bir yaklaşım. Her yer şovmen her taraf sloganik cümlelerle dolmuş taşıyor. Orman yangını söner ama bu milletin içindeki yangın yardımla sönmez. Neyse kendini ibra etmeye, üç beş kıytırık yardım ile düşünceli insan gibi görünmeye devam edelim. Günahlarım var isteyene seve seve gönderirim başka verecek şu an fazla bir şeyimiz yok.
Arkadaşlar malum hepimiz ülkenin dört bir yanına dağılmış durumdayız. Bu yüzden yardımları tek bir çatı altında toplamak oldukça zor. Zaman kısıtlı. Cuma günü yola çıkacak olan tırımız için yardım kolilerimizi bıraktık. Ancak hala çok sayıda yanık kremi, ağrı kesici, battaniye, kıyafet, kuru gıda maddesi ihtiyacımız var. Kocaeli bölgesi içinde olan ve yardım göndermek isteyen yazarlar bana özelden ulaşabilirler. Teşekkürler.
Yangın bölgesine gönderilmek üzere düzenlenen kampanyadır. Fazla vaktimiz yok aslında. Hem durum acil hem de Cuma günü bölgeye gidecek olanlar ile gönderilmek üzere yapılan bir girişim.

Öncelik acil ihtiyaç malzemeleri üzerine:

+ Bay bayan iç çamaşırı
+ Çocuk bezi
+ Göz damlası
+ Kafa feneri
+ Fanila
+ Isıya dayanıklı eldiven

Yukarıda sayılan malzemeler dışında da gönderilmek istenen malzemeler var ise onlar da olur. Zira bölgedeki AFAD, Kızılay ekipleri evleri yananlara da yardımları iletiyor.

Malzeme yerine para yardımında bulunmak isteyenlere özelden alınan malzemelerin faturaları, fotoğrafları paylaşılacaktır.

Malzemeler Cuma akşamına kadar İstanbul'da toplanıp, ekibe iletilecek inşallah. Şimdiden bu yardıma vasıta olan eski sözlük yazarlarına ve yardımcı olma niyetinde olan, olabilen herkese teşekkürler. Hayrınız kabul olsun.