Dünya sözlük yazarlarının aksesuarları

1 /
Elim kolum(parmaklar dahil) boştu yakın zamana kadar. alyansı kafama göre takarım takmam. Eşim akıllı saat hediye almıştı yakın zamanda onu takıyorum şimdi daimi. Bir de ha gözlüğüm,elbette. Demirbaştan olduğu için belki o sayılmaz ama gözlüğümsüz asla.
Ziynetleri saklamak usulünce küçüklükten beri pek alışamadım koluma elime boynuma bi şey takmaya. Dikkat çekecek diye rahat edemiyorum.
Veee aranan yazar olarak yazmayı uygun görüyorum.
2 adet pırlanta yüzük
1 adet alyans
1 adet altın taşlı yüzük
5 adet bilezik
2 adet kelepçe bilezik
2 adet künye (biri çeyrekli)
1 adet Trabzon burgu set
2 adet altın küpe
2 adet marka saat
Ama sorarsanız takıyor musun diye düğünden düğüne, bayramdan bayrama. Eskiden çalıştığım için ayaklı kuyumcu gibi gezemediğimden takmıyordum. Ha birde bileklerim ve parmaklarım o yükleri uzun süre taşıyamadığından da şimdi takmıyorum. Normalde altını çok severim ama sürekli elleri ile iş yapan biri olduğum için yazı yazmak bilgisayar kullanmak mutfak işleri derken altını takacak güç bulamıyorum kendimde. Alyans bile takmıyorum gündelik hayatta. Allah'ım ne büyük acılar bunlar.
bileklikleri eklediğim liste.

evet bir de -ler olarak ekledim. böyle salladıkça ses çıkarıyor bir tuhaf hissediyorum. bu dirseğe kadar döşeyenlerin derdi ne acaba ….