Dünya sözlük yazarlarının emeklilik hayalleri

1 /
Herkesin kendince hayalini resmedeceği aparat.

Benim öyle aham şaham bir planım yok. 50 den sonra sabancı üniversitesinde ekonomi hocası olup, sapanca da göl kenarında oturup ara sıra dünya sözlüğe girerek hükümet övmeyi düşünüyorum.
Bir şerbethane/halaldrinkhouse açıp evvela yurdumuzun ardından diğer coğrafyaların lezzetleriyle halkımızı buluşturmak kâr amacı gütmeden, kendini döndürsün işletme yeterli. Tabii şerbete ek turşu suyu, türk kahvesi ve çay da olacak ama soğuk içimlenebilecek ürünler önceliğimiz.

İki katlı olacak bu dükkan üst katını da bağımsız araştırmacılar için çalışma alanı ya da özel kütüphane diye düşünüyorum. Üyelik usulü olması lazım. Düşündük ayrıntılarını tabii de buraya yazmayalım şimdi.

İlk plan olmazsa ikinci plan doğuda van gölü civarında inzivaya çekileceğim inşallah.
git

sakin bir ege kasabasında her gün hafif bir rüzgar eşliğinde kahvemi yudumla.. değil tabii. torun torbaya hem yakın hem de uzak sayılabilecek bir mesafede, kendi iş yerimde keyfime göre çalışmaya devam edip gün boyu kafa dinleme temalı bir gelecek için sürünmeyi kabul ettim şu anda, fena bozuşuruz yoksa...
Mezopotamya ovasına bakacak olan bir pencere önünde yaşlanmak istiyorum... Orada oturup Allah'a açılan sokağı ve ovayı seyrederek, kah yazarak kah okuyarak, haram helal gözetmeden, içerek ve ayılıp bilinçli bir bekleyiş halinde ölüm meleğini beklemek. Mümkünse kitap koksun ortalık. Teşekkürler. Ben yine de yaşlanmak için acele etmeyeyim.

Yaşlılık derken bahtıma ihtiyarlık çıkarsa maraz çıkarırım.

Bir sahil kasabasına yerleşmek. Kendi yaptırmış olduğum bahçeli bir evde oturarak, bir yandan kurduğum küçük bir bahçe ile ilgilenip (domates, biber gibi şeyler yetiştirmek), diğer yandan verandasında kahve keyfi yaparken kafamı dinlemek. Küçük bir tekne alıp balığa çıkmak gibi hayallerim var.
mercedes s 500 sahibi olup kırbaçlamak.
(iç diyalog:
-ama çok yüksek ihtimal emekliliğim geldiğinde böyle bir seri kalmayacak. uçan arabalar gelmiş olur herhalde.
-uçan araba gelse de onu da mercedes getirir seriyi de devam ettirir diye düşünüyorum. kaç yıllık seri yani sonuçta.
-kaç yıllık?
-google'a bakmam lazım......1972'ymiş ilk s serisi.
-vay anasını
)
Kedilerimle kuran okumak. Biri kucağıma otursun biri geçerken totosunu sürtsün kafama falan. İçeride de sevgilim çay hazırlasın gelsin. içelim beraber, muhabbet edelim yıllarca hiç doymamışız gibi. Mis.

Bunun için yaşanır, bunun için yaşlanılır bence.