dünya sözlük'te infazların artık gizliden yapılması

1 /
Gizliden yapılmasın ki herkes hem sözlük anayasal kuralları öğrenir hem de birilerine sataşılırken sataşan gibi gösteren kişinin aldığı cezayla uups meğer bu ağlayan dayak arsızı sataşanmış olur.

Milleti her türlü rahatsız et, doyamayınca bir yandan tanımlarla bana şöyle yapılıyor, seri rksileniyorum diye milletin mahlas altına gidip birilerini hedef gösterip aynı anda o mimlediği kişileri bildirim butonu yetmemecesine seri eksile. Aldığı ceza yetmez gibi sahte hesaplarla gelip aynı şeyi yap. Bi de karşılama timimiz mahlas altına gidip "hoş geldin, hoş gittiniz, bunca zaman nerelerdeydiniz" diye döşesin. Ee o hesabın gömüldüğünü o mahlas altı yazanlarda siyah bold şekilde göreydi yazdıklarına pişman olurlardı heral. Sonra orijin hesabındaki cezanın x2 şeklinde uzatılmasını da anlarlardı heralde. Her şey şeffaf yapılsa keşke. Çünkü hala aynı şey yapılıyor ve millete rahatsızlık verilmeye çalışıyor. İnsan onca ceza sonrası dönünce bile kaldıgı yerden devam eder mi ya.
bana meşhur hurşit külter vakasını hatırlattı. buradaki birkaç zirzop bu eleman ortadan yok olduğunda suçu direkt devlete atıp her gün devlet görevlilerine hurşit nerede şu kadar gündür? diye sorarak propaganda yapıyorlardı. neticede adam terör örgütü saflarında çıktı.

bu durum da böyle olabilir. adam burayı bırakmış gitmiş ve kartal sözlükte gogogo yazıp desibel patlatıyordur mesela. biz de yönetim beyaz toros'a bindirip götürdü zannederiz, açlık grevi yapıp slogan atarız boş yere.
ne yalan söyleyeyim ibretialem için solda sallandırılan bold mahlas görmeyi özledim. düşünün, sözlüğü bi açmışsınız sol savaş alanı gibi, moderasyon Allah yarattı dememiş ikişer üçer sallandırmış. birbirimizi kandırmayalım bir tek ben mi zevk alıyorum bu durumdan.
Uzun zamandır dikkatimi çeken bir durum. Eskiden ne güzel gömülen bir yazar olduğunda delikanlı gibi gider nickaltına gömülmüştür yazılırdı. Şimdilerde aslında epey bir zamandır şöyle solda mahlası bold bir şekilde gömülmüştür ilanına denk gelmedik. Hayır, sözlükte kimse masum, herkes kurallara pür dikkat uyuyor da değil. İllaki gömülmesi gereken yazarlar olmuştur.

Bu sebeple infazlar gizliden gizliye yapılıyor, sözlüğün ruhu bile duymuyor. Biz de uzun bir süredir sözlükte gözükmeyen bir yazarın nickaltına gidip “artık dönmesi gereken yazar, özlenen yazar veya arayı çok açan yazar” gibi özlem dolu nickalıtlar giriyoruz. belki de o yazar çoktan uçmuş, tahtalı köye yollanmış.

Resmen duygularımızla oynuyorsunuz. Yarın bir gün ben habersiz gider ve uzun bir süre dönmezsem bilin ki sözlük yönetimi tarafından buhar edilmişimdir. İşte o zaman polise ihbar ediniz. *