dünya yardım

1 /
@narrateur #7033056

Windows 10'da komut satırı ekranına(Windows tuşu +R ile açılır)

"shutdown -s -f -t x" yazarak zaman ayarlı kapatma yapabilirsiniz. buradaki x yerine saniye cinsinden ne kadar zaman sonra kapatması gerektiği yazılır. örneğin 4 saat sonra kapatılacaksa 4saatx60dakikax60saniye=14400

shutdown -s -f -t 14400
yazıp enter'e bastığınız anda süre başlar.

tek program çalıştırsın, arka planda oyun oynanmasın isteniyorsa [link=git ]

arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.
benim ufaklık 10 yaşında. malum eba-zoom vb. derken pc de epey vakit geçiriyor. bilgisayarımda windows 10 yüklü. ben pc için otomatik belirli açma-kapatma zamanları ayarlamak istiyorum. hatta mesela zoom açıkken arka planda malum oyun vb. oynuyorlar. bunu engelleyebileceğim program vb. var mı?

güzel bir ayarlama yapmak istiyorum. yardımcı olabilir misiniz?
Merhaba,

Appen adlı uygulamayla mâzîsi olan var mı? Biraz baktım; ama şu data paylaşma işinden emin olamıyorum. Bilgisi ve deneyimi olan varsa yardım edebilirse sevinirim. Teşekkür ederim.
merhaba arkadaşlar,
normalde paint programında silgiyi, fırçayı vs. büyütmek-küçültmek için numlock tuş takımındaki "+", "-" ve ctrl tuşlarını birlikte basarak bunu yapabiliyoruz. ama bilgisayar notebook ise yani numlock tuş takımı yoksa bunu nasıl yapabiliriz? bilen var mıdır? şimdiden teşekkürler. *
#7025033
İki medeni gibi oturup konuşabilirsiniz. Onları sevmek istediğinizi ama peşinize takılma ve sizi yalama potansiyelleri sebebiyle sevemediğinizi söylemelisiniz.

Not: muhtemelen faydasız olacaktır. siz insanlığınızı yapıp seveceksiniz, onlar da köpekliğini yapıp sizi yalayacaktır. Çünkü insanlarda olduğu gibi köpeklerde de karakter var. Laubali köpeklerden uzak durmaya çalışın.
Köpek sevmek istiyorum ama ne yaparsam beni yalamazlar veya sonrasında peşime takılmazlar kestiremiyorum. Tecrübesi olup aktarmak isteyen var mı?

teşekkür ederim *.