dünya yardım

1 /
arkadaşlar selam, umarım hepiniz iyisinizdir. şu aralar sözlüğe uğrayamıyorum, açıkçası pek vaktim kalmıyor. bugün bu başlığı güzel bir niyetle işgal ettim. köy okulunda görev yapan bir arkadaşımın çağrısı üzerine küçük bir mevzudan sizleri de haberdar etmek istiyorum. arkadaşın öğrencilerinden birinin ailesinin maddi durumu içler acısı gerçekten çok ihtiyaç içindeler. babanın sağlık durumu bayağı kötü, aylık çok cüzi bir miktar yardım alıyorlar, hiçbir yarayı sarmayacak kadar az bir para. öyle bir yokluk ki bırakın kitabı, defteri falan doğru düzgün yiyecekleri yok çoğu çocuğun. arkadaş durumdan bahsedince ufakta olsa bir şeyler yapmak istedim, buna sizlerden de ortak olmak isteyen olursa az, çok hiç fark etmez memnun olurum. hazır ramazan geliyor birkaç kalbe dokunsak hiç fena olmaz. birilerinin yüzünde tebessüm sebebi olmak bambaşka bir his ki pek az şeyde bulunabilecek cinsten. velhasılıkelam bu küçük yavrular için karınca kararınca bir şeyler yapabilirsek çok iyi olur. imkanı olup yardım etmek isteyen olursa bana ulaşmasını rica ediyorum. dikkate alıp okuduğunuz için teşekkürler.*
Kraker bahsi için yaptığımız gastronomik ve sosyolojik araştırmalara katkıda bulunan yazar dostlara teşekkürü borç bilirim. Anladığım kadarıyla mevzubahis edilen krakerin adı ülkemizde üretici firmaya göre değişmekle birlikte aldığım geri dönüşlerden ürünün yabancı dillerde karşılığının olduğunu öğrenmekle aslında yurt dışı menşeili bir fikrin sonucunda ortaya çıkmış olduğuna da şahitlik etmiş oldum.

Adını bulmak sahi ne zormuş. Ah içimdeki zoru seven president, ah...
#7004196

hocam e-kitap konusunda (kullanmadığım için) öneride bulunamam ancak alırken amazon'un amerika sayfasına bakmanı tavsiye ederim.
bazı ürünlerin türkiye'ye gönderimi var. bazılarının kargo ücreti çok yüksek (neredeyse ürün kadar) ancak bazıları çok makul.
örneğin kiddle'ın buraya gönderimi varmış. fiyatları kıyaslayıp ona göre tercih yapabilirsin.
Kraker bahsi: fiyonk kraker hocam.


Benim de değerli yazarlara bir sorum var. E-kitap tableti almayı planlıyorum. amazon kindle görüyorum genelde insanlarda. Sizin kullandığınız var mı öneriniz nedir? Gözü yoruyor mu karanlıkta okurken ve gün ışığında vs tavsiye ediyor musunuz?
Gençler toplanın, çok önemli bi meselemiz var. Şimdi danışacağım meseleyi çözersek dünyayı kurtaracağız.

Sorum şu:
#7004129 no’lu tanımda yer alan üstte 2 yuvarlak, altında onlardan daha büyükçe 1 yuvarlak krakerin adı var mı ya? Anonim kraker mi bu? Adını bilmeden yıllardır nasıl severek yiyorum bunu ben?

Evet, derdimi seveyim. *
#7003129 sözlük yazarlarının yalnızlıktan çokça yakınmaları sebebiyle her yazara iki klonu hediye edildi. böylelikle sözlükte yazıp okumak dışında kendinizle sohbet ederek de hoşça vakit geçirebilirsiniz. yani evet oldukça normal bir durum -> #6982293