duygularını saklayamamak

1 /
İlla alenen ortaya koymayı gerektirmez.

Birinden hazzetmiyor olabilirsiniz ama uygun bi zamanda, etrafta başkası yokken duyguları dile getirmek, 'hocam lütfen ötede takılın' demek daha iyidir.
Herkesi başına toplayıp ilan etmek şart değil.

(bkz: olduğun gibisin)
Asla beceremem, kan ağlarken gülmek o kadar zor ki acınası bir durumdur benim için. duygular konusunda kendimi olduğunca bastırmadan ifade etmeye çalışırım, seviyorsam, istiyorsam sonucunu düşünmeden söylerim. Belki de bu zarar veriyordur.
Duruma göre Başa bela olabilen bir özellik.
Kimi İnsanlar duyguları kaldıramıyor, aslında sayısı baya fazla. Sen de duygularını belli eden bir insansan, bir yerden sonra mecburen bastırmayı öğrenmek zorunda kalıyorsun. Rahatsızlık vermemek ve Zayıf görülmemek için. Duyguları yönetebilmenin gerçek güç olduğuna inanıyorum ama duyguları yaşamak zayıflık mıdır, onu bilmiyorum. Olmamalı.

Üslup, yol yordam bilmek devreye girecek sanırım burada. Kendin olabilmek ama Duygularımı yaşayacağım diye Kimseye bir ağırlık yüklememek.
Net insan işidir. Mutlu ise gözlerinin içi güler, mutsuz ise yüzü sirke satıyordur. Adeta yüreğinin içi yüzüne yansımıştır. Yüzüne baktığınız zaman ruh halini hemen anlarsınız.