duygusal bağ kurulan gıda maddeleri

1 /
yumurta.

ömrümün her gününe ortalama 2 yumurta düşer, kalabalık kahvaltı sofralarında sarısını yiyip burun kıvırarark beyazlarını bırakanların yumurtalarına da musallat olduğumdan belki de geçer hatta. en çok yediğim gıda olduğu için değil duygusal bağım, başka gerekçelerim de var.
- beslenmek için tek başına yeterli, fit ve mucizevi bir besin olduğu için.
- tek bir hücrenin civcive dönüşmesi için gerekli tüm besin maddelerini içeren, neslin devamını sağlayan genetik yazılım olduğu için.
- bir şekle adını verecek kadar mükemmel ve kusursuz bir biçimi olduğu için.
- hiç bir parçasını çöpe atmadığımız, kabuğundan vitaminine, sarısından beyazına, insan vücudunun ihtiyaç duyduğu tüm temel aminoasitleri içerdiği ve firesiz tükettiğimiz için.
- son olarak da Pieter Bruegel resimlerinde müthiş detayların nesnesi olduğu için.

git

git

git

git

git
Anneanne'den tandır böreği, Anne'den elmalı turta, abla'dan elmalı kurabiye, Teyze'den neler de neler. Ayrıca iyi yapılmış bir döner, İskender, pideli köfte, kuzu şiş kebab, el yapımı geleneksel şerbetler, lahmacun, yağlama, nevzine tatlısı, dondurma, pilav üstü kavurma, Dağıstan çöreği, simit, üçgen peynir, kerevizli cevizli ve semiz otlu yahut dereotlu zeytinyağlı tarator. Vs vs.

Şöyle içli içli koklayıp, onlarla sohbet edip öyle yemeyi tercih ederim. Yemeye de kıyamam ama midemde olmaları daha iyi.
kefir mayası. Kendilerine özenle bakıyorum 6 ay kadar oldu. Suları bitecek diye korkuyorum buzdolabını açtığımda ne yapıyorsunuz orda tek hücreliler diye bir hal hatır soruyorum. geçen annem yanlışlıkla metal kaşıkla ezdi birazını içim cız etti işte o an hissettim kurduğum bağı.