eğitimli insan sevmemek

1 /
okumuş cahildir o. eğitimli insan olsa duramazsın. 17 yıldır okumuş cahillerin çoğunlukta olduğu devlet kurumlarımızdan birisi olan üniversite kurumunda çalıştığım için net biliyorum. eğitimli insanı herkes sever.
günümüzde eğitim sistemleri insanları bilgiyle doldururken insanlıktan uzaklaştırıyor. insanda kalp ve beyin olmak üzere iki ana karar mercii vardır sevgili arkadaşlar. kalp insanın asıl insani yönüdür her zaman. beyni, aklı, mantığı kalbin önüne geçirirseniz insan insanlıktan çıkar, makineleşir, soğur. çok eğitimli insanlara bakın çoğu soğuk insanlardır. bu batılıların dünyaya hakim olmasından sonra oldu. doğu her zaman kalbi öncelerken batı her zaman beyni önceledi. bize mantığıyla değil kalbiyle düşünen insanlar lazım.
Tuhaf bir huy. Kıskanmak? Hayir hayir kıskanmak da değil. Eğitimli insan eşittir mantık. Mantıklı, sorgulayan insan aman ağzimizin tadi kaçmasın ali rıza beycilerin hoşuna gitmez. Mantığı sevmiyoruz. Salt duygulara oynamak. Ne gerek var mantığa? Ne gerek var? Kemal uzan (cem uzan ın babası) imar bankasına adam alirken lise mezunu kişileri doldururmus müdür yaparmış öyle diyorlardı. Sebebi de şu ilerde başımı agritmasinlar çekemem hesabı. Hem Liyakatsize yetki verince nasıl eleştirsin seni.

Dipnot: benim lugatımda eğitimli insan salt esegi baglasan mezun olacak üniversitelerden salt diploma alan demek değil donanim sahibi kendini yetistirmis azınlık... birbirimizi kandirmayalim sevilmiyor türkiye'de... eseklik tahsille gitmiyor bunu bilmiyor değiliz. Ben erdemli, namuslu fikri hür vicdani hür bireylerin de dışlandığını düsünmekteyim.