2.
insanın ağzını fark ettirmeden bozabilecek bir site. ayrıca biraz bağımlılık da yapabilir. yol yakınken dönülmesi tavsiye edilir.
devamını gör...
3.
sınırsız aklın ve sınırsız hürriyetin çarklarında sıkışmış, çokseslilikle gürültülülük arasındaki ince çizgiyi kaçırmış bir nevi birleşmet milletler ortamıdır. her türlü kutsala hakareti içinde barındıran uzak durulası sözlüktür.
devamını gör...
4.
her hareketin bir başlangıcı olduğu gibi, sözlüklerin yayılmasında, herkesin düşüncelerini internet üzerinden rahatça ifade edebilmesinde en büyük pay, ekşi sözlük'ündür. internet, büyüyemeyecek, ve gazeteler ve televizyonlar, hala eski popülerliğinde kalacak diye öngörülüyordu birçok kitle tarafından. ama şimdi, gelinen ortam gerçekten öngörülenin tam tersinde ve epey uzakta.
devamını gör...
6.
sedat kapanoğlu tarafından kurulacak sözlüğün eğlence bölümü olarak düşünülmüş ancak, zamanla daha fazla ilgi görmesinden dolayı esas proje olarak ortaya konmuştur. sözlüğü kurmadan önce microsoft'un iş sınavını kazanan ancak diploması olmayan sedat kapanoğlu üniversite mezunu olduktan sonra microsoft'a girebilmeye başarmıştır. ancak bir kaç yıl sonra microsoft'taki işini bırakarak ekşisözlüğe daha fazla vakit ayırmayı tercih etmiştir.
devamını gör...
9.
bir yazarı olarak şöyle tanımlayabilirim; herkesin birbirine ayar çekme derdinde olduğu sözlük.

imla: ki ne lan gerizekalı.
devamını gör...
10.
iyidir hoştur ama çokça can sıkar..sol frame daha da bir can sıkar. ama yazarlık açısından dönem dönem hala zevk verebilmektedir..
devamını gör...
11.
ateistlere saldıran entryleri nefret söylemi kapsamında değerlendirip yazar uçuran, dine saldıran entrylerin yazarlarını en fazla çaylak yapan sözlük.

fındık beyninizi sizin.
devamını gör...
14.
sözlüklerin lideri olma özelliği sadece ilk ve eski olması değildir. bazı yazarların gerçekten birçok köşe yazarından daha çok okunulası nitelik taşımasındandır. tabii ki yazarlar arasında "vakit kaybı" sayılabilecek gereksiz ve son derece basit yazarlar mevcut. hatta fazlasıyla mevcut. ama pire için yorgan yakılmaz. sözlük bakımından kaliteli sözlüktür.
devamını gör...
15.
türkiye'de sözlük konseptinin atası. sedat kapanoğlu* tarafından 1999 yılında kurulmuştur. bünyesinde pek çok yazar-şair-entelektüel yer almış veya almaktadır. ha bana sorsanız şu an düşünce özgürlüğünün çöplüğüdür. ama önemli bir yer, orası kesin.
devamını gör...
20.
yazarlarının %30'luk gibi büyük bir bölümünün görgüsüz olduğu sözlük.. tanımı yapıyorsun, ardından özel mesajla küfür geliyor. oha dedim yahu. o kadar sözlük alemi gezdim böyle yazarlar görmedim!


lağım giderlerinin dereye aktığı gibi akıyorlar azizim sanal aleme.. hoş o kadar büyük ki bu yazarlarının büyük ihtimalle farkında bile değil, keşke bilselerdi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.