ekrem imamoğlu

1 /
kendisini gram sevmiyorum ve aşırı popülist buluyorum ama gram sevmediğim bir takım başka politikacılarda ve takipçilerinde oluşturduğu derin hasarı da çekirdek çitleyerek izlemekteyim. olan zaten her türlü halka oluyor, kimsenin bizi düşündüğü yok bari yesinler birbirlerini de izleyelim şunları. ayrıca en çok da dini kullanarak politika yapmasına gelen eleştirilere gülüyorum. ama fena...*

özellikle bu adam için hiç siyasetle ilgilenmeyen kendi işine bakan namazlı niyazlı insanlar bile eleştiri için seferber oldu. türkiye'de neler olacak göreceğiz. bu yeni neslin popülizme yatkınlığıyla, eski neslin bağnazlığı arasında kim kazanacak merak ediyorum.
işin ilginç yanı israf belgesi diye sunduklarını sonra kendi devam ettirince kimseden ses çıkmıyor. (isteyen yenikapıda sergilenen araçların sergi bitince hepsinin sahiplerine teslim edilmesi ve bir ay sonra yeni araç ihalesine çıkmasını incelesin)

işin ilginç yanı bunlar pkk ile her türlü iş birliğini şu anda yaparken eskiden yapanlara laf etmesi, ermeni soykırımını açıkça desteklemelerini söylemiyorum bile.

işin ilginç yanı chp suya yüzde 50 zam yapmak isterken akp ve mhp'nin teklifi ve oyları ile suya %8 zam yapılırken sözcü gazetesinin "suya akp'nin teklif ettiği gibi %8 zam yapıldı haberini yapması" ve 3 maymunların işine geldiği için laf edememesi.

işin ilginç yanı tayyip ya da bir akp'li bir tepki verdiğinde bunun hayvanlık olarak gösterilmesi ama kendi cenahları yapınca bunun komplo olması.

işin ilginç yanı akp'nin meşhur yandaşı olarak reklamı yapılan firmalardan birinin ibb ile çatır çatır yeni işler yapması.

işin ilginç yanı yeni halk ekmek büfelerinin açılması ilçe belediyelere sorulmak şartı ile oy birliğiyle kabul edilmişken ibb ilçe belediyelerine hiç sormadan kafasına göre istediği yere büfe açıp yandaşlarına bu büfeleri verdiğinde ve buna engel olduğunda buradan mağduriyet doğurması.

işin ilginç yanı amaç insanlara ucuz ekmek ulaştırmaksa akp'nin teklif ettiği halk ekmek direk market ve bakkallarda satılsın teklifi neden reddedildi kendileri tarafından?

hep dediğim gibi bunların problemi hiç bir zaman para çalınması olmadı, problemleri kendilerinin çalamamasıydı. şimdi musluğun başına geçtiler problem kalmadı.

bu siyasetçilerin hepsinin aynı olduğunu fark etmeden hiçbir şey değişmeyecek, kritik nokta bu.

partizanlık yaptığımı düşünen varsa mansur yavaş başlığına baksın, eleştirdiğim tek bir konu olmuş, aynı şekilde övdüğüm ve saygı duyduğumu belirttiğim bir tanım da var. son 3 seçimdir oy vermiyorum, 2023'te chp gelirse beni negatif anlamda oldukça etkileyecek olsa da yine oy vermeyeceğim.
kimlerine göre, istanbul'dan zamanında ihaleler, vakıflar ve benzerti kanallarla götürmenin kitabını yazanların, mevzubahis muslukları kapatması ile kudurdukları, hınçlarının ve mabad ağrılarının hala zerrece geçmediği belediye başkanıdır.

yüzlerce "israf"ın belgelendiği dosyaları, ben daha iyi incelerim diye iç işleri bakanlığı almış. incelesinler bakalım.

işin bir diğer komik kısmı da, gerçeğe daha
yakın vaka ve vefat rakamları da imamoğlu televizyonda açıklama yapınca yayınlanmaya başladı ha. ondan önce 1000 vaka 10 ölü.

kredi bulur, hazine garanti vermez; evvelki tayfadan köşe olan taşeronlar iş yapmaz, yapana mani olurlar; büyükşehir belediyesi halk ekmek büfesi açıp millete ucuz ekmek, pide satma gayreti ile hareket eder, ekp tasmalı yerel belediye zabıtası durdurur, tüm ilçe komisyonlarında halka yarayacak yarmaayacak her şeey karşı çıkarlar. provoke etmek için mezarlık ziyaretine gazi yakınıyıum diye gelip kaşarlı orman çocukluğu yapan paralı hergelelerini gönderirler.

bu ülkenin başına gelmiş en büyük felaketin müsebbibleri,oldukları söylenen kişiler, gene bildirildiğine göre götttüremedikleri için deliriyor ve her türlü dezenformasyona başvuruyorlar. söylenene göre, bunu sağlamak için aponun kardeşini dahi devlet televizyonuna çıkarmaktan çekinmeyen, teröristlerin ayağına savcı gönderen, saymakla bitmeyecek ve bitse de bir şeyi değiştirmeyecek türlü yanlışa imza atanlar.

işin komik tarafı ne imamoğlu ne de chp taraftarı olmamakla birlikte, bu şekilde düşünen ve tek beklentisi ahlak, vicdan ve liyakat olan kitleleri de bu noktaya itiyorlar. çaresizliklerinin masumlara yapacaklarından endişe edilmekte.
İbb başkanı. Aşkından ölüp de kendisini tanıdıkça soğuyanlar neden hatalı ya da sorunlu anlamak güç. Asıl sıkıntı her gün bin tane yamuğunu gördüğün adama ısrarla sevgi besleyip biat etmek değil midir?
Hatada ısrarın yüceltildiği garip zamanlar.
Bir şekilde cumhurbaşkanı adayı olarak insanların kafasına yerleşti. Öyle görünüyor ki muhalefetin de kendisini aday göstermekten başka bir şansı kalmadı. Bana kalırsa akp'nin de işine gelir. Zira İmamoğlu gibi kumaşı yetersiz birinin Erdoğan karşısında şansı yok. Çünkü İmamoğlu sağ kanattan oy alamaz. Halbuki muhalefetin kazanması için sağdan oy çekecek adama ihtiyacı var, Mansur yavaş gibi. Mansur aday olsa AKP defteri kapanır ama muhalefet o kadar basiretsiz ki kamuoyunda yersiz şişirilen imamoğluna alternatif bile düşünemez halde.
seçim öncesinde seçildiğinde ilk işlerinden birinin turgut cansever'in beyazıt meydanı planını uygulamak olduğunu açıklamış siyasetçi. tabii ki o da yalan çıktı, cansever'in planı yerine iki farklı plan teklif edilmiş ama kabul görmemiş. zaten seçim vaatlerinden hangisini yaptı ki?
bir de tam kapanmaya rağmen toplu taşımayı o kadar seyrek gönderiyor ki araçlar full olabiliyor. ilk seçildiğinde bir arkadaş ilk bir kaç sene hiç hizmet yapmayacak, zaten yandaşları her türlü destekleyecek ve bu senelerde biriktirdiği paralarla da son sene sağlam hizmet yapıp seçim için puan toplayacak demişti. o zaman saçma gelmişti ama şimdi bu kadar hizmetsizliğin daha mantıklı bir açıklamasını bulamıyorum.
Propaganda savaşları başladı. Reklam olsun, konuşulsun ve mağdur edebiyatı olsun diye gizliden açılmadı ise şu soruşturma hiç birşey bilmiyorum.
Muhalefet içerisinde diğer rakiplerini de egale etmiş oldu. Mansur Yavaş nal toplar bundan sonra.