ekrem imamoğlu'nun selahattin demirtaş açıklaması

1 /
Seçime kadar konuşmayıp, seçim sonrası böyle bir açıklama Boynunun borcuydu. Malum üzere kol kola yürünülen yandaşları cilalamak gerek. al gülüm ver gülüm misali.
iki gözümün çiçeği eko başkanımın, yetmez ama gerçekten çok mutlu oldum şeklinde karşıladığım açıklamasıdır. bir gün bir chp'li lider için ''iki gözümün çiçeği'' türünden bir nitelemeyi ancak namlu zoruyla yaparım diye düşünürdüm oysa. şimdi klavyemden istemsiz döküldü. eko başkan, günü gelip halkın oyuyla seçilen siyasetçilerin (chp'li siyasetçiler de dahil) hapse atılmasındaki partisinin özeleştirisini de verirse tam süper olacak. fakat henüz erkendir.

şimdi söyleyeceklerim kesinlikle eko başkanın saygın şahsiyetiyle ilgili değildir. yahut, artık tabanda dindarların da kurtuluşunun demokrat sekülerlerin birliğiyle olacağının gerçekliğine varmış kardeşlerime de değil.
sözüm tamamen, 25 yıl sonra büyükşehirlerde oy verdikleri parti seçildiğinde, makak maymunu dansları yapıp da, bunda selo başkanın katkısını görmeyenler de.
asla böyle sığ bir tartışmanın içine girmek istemem fakat birisi çıksın desin ki, selo'nun çağrısı olmasa, istanbul, ankara, antalya ve mersin gibi şehirler akp'nin elinden alınabilirdi, bildiğim her şeyi unutur ve ona biat ederim. var mı bunu diyebilen bir babayiğit?

bir de neymiş, akp'nin ağzına laf vermişmiş. eyyy alahhım!!. sen bu kafayla gidersen değil 25 sene, 85 sene daha akp yönetse seni müstehaktır.
Başkan apo'nun heykelini dikeceğiz ile pkk'lı teröristin cenazesine katılmayan vekiller hakkında soruşturma açarımdır.

edit: (#1288529) no'lu başlık yönlendirildi demirtaş'ın çizgisi => ekrem imamoğlu'nun selahattin demirtaş açıklaması olarak değiştirildiği için iş bu tanım formata aykırı olmuştur. suçlu modlardır.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz gün Sayın Demirtaş’ın siyasette aktif olduğu dönemde çizdiği çizgiyi beğenenlerden biriydim. Gerçekten de barışçıl, uzlaşmacı ve evrensel değerleri öne çıkaran dili vardı. Bundan da çok mutluluk duydum. Hatta kendi adıma bunun Türkiye için bir fırsat olabileceğini ve birçok duvarı yıkabileceğini de dile getirdim. Bugün de hala aynı kanaatteyim. O dilin geçerli olduğu bu ülkede çok daha mutlu olabileceğimizi görüyorum. Diyerek demirtaş'ın çizgisi diye bir söyleme destek verdiğini söyleyerek çokça tepki almıştı.

https://t24.com.tr/amp/haber/imamoglu-selahattin-demirtas-in-siyasette-aktif-oldugu-donemde-cizdigi-cizgiyi-begenenlerden-biriydim,817413::haber kaynağı">https://t24.com.tr/amp/haber/imamoglu-selahattin-demirtas-in-siyasette-aktif-oldugu-donemde-cizdigi-cizgiyi-begenenlerden-biriydim,817413::haber kaynağı
Gelecek günler için yatırım. Kürt seçmenini mobilize etmek onları elde tutmak için yapılmış açıklama. Kürtlerin koruyucusu CHP algısı yerleştiği zaman iş işten geçmiş olacak.

Erdoğan ın bıraktığı boşlukları biri dolduracak elbet..

Erdoğan ilginç bir şekilde büyük parçalar halinde siyasi boşluklar bırakıyor. Siyaset boşluk kabul etmez..
ülkenin bölünmez bütünlüğü ve pkk ya karşı tutum kırmızı çizgim olduğu için kınadığım açıklama. zaten kendisine ayıp bayılan biri değildim fakat akpliler adamı olmadığı şekillerde gömmeye çalıştılar ve kahraman yaptılar .istanbul'da hdp oylarının da katkısıyla seçildiği aşikar fakat erken ötmüş oldu . selahattin demirtaş teröristtir ve onun beğenen de onun gibi olur . ekrem imamoğlu böyle konuşabildiğine göre belediye başkanlığı ile yetinmeyecek gözü yükseklerde demektir . bakalım neler bekliyor bizi.

dönüp dolaşıp aynı noktaya geliyoruz ; tükenmiş chp'yi dirilttiler bitme noktasına gelen pkk'yı fethullahçılarla beraber dirilttiler ve siyasette söz sahibi olacak kıvama getirdiler .akp allah bin türlü belanı versin .
pkk - chp ilişkisinin nedenini ortaya koymuş açıklama.

Büyük şehirlerde yaşayan 3 milyon kürtçü beyhude mi chp'ye oy verdi?

İğrençsin chp, her zamankinden daha da beter iğrençsin.