ekşi sözlük

1 /
son dönemlerde özellikle telegram grupları tarafından yönetiliyormuş izlenimi verse de ara ara hala yetkin tanımlara ve ilginç kalemlere denk gelebildiğiniz sözlük. kallavi tanımlar yazıp yıllarca aynı başlıkların altında durduğunu görüp keyif almak, bu başlıkların altında bilgi, zeka yarıştımak da güzel lakin bir süre sonra sıkıcı hale geliyor. genelde aklımda uzun süre tartıştığım, bir bir yere aktarmak için beklettiğim bir fikir olursa kullanıyorum. onun dışında biraz bayıyor insanı.
alttaki girdi nazarında değerlendiresim gelen sözlük.

daha lise dönemindeyken okuduğum ve okurken burada yazanlar gerçekten etrafımda benimle aynı hayatı yaşayan insanlar mı diye beni sorgulamalara ittirecek düzeyde hayranlık beslediğim bir yerdi. şu an ki haline dair hiçbir fikrim yok, zira vakit ayırıp okumuyorum. içinde birçok alanda çok nitelikli zihin dünyaları barındırıyordu, zamanının birçok mizah malzemesinin öncüsüydü, aynı kafaya değil sahip olmak düşünce şekillerini taklit etmek bile bana enteresan gelebiliyordu.

halen daha kulağa abuk gelen şeyleri detaylı araştırıp anlatarak debe'ye girenlere rast geldikçe seviyorum heveslerini, yalnız o neslin artık çoluk çocuğa karışmış, elek asmış olması lazım, oralarda bir yerdeler mi acaba... *
beyinlerine yerleştirilmiş şeylerden rahatsız olan ama asla onu terk etmeyenlerin sanal takıntısı. rahatsız olsa da terk etmiyor. uyanıncaya kadar da uyuduğunun farkında olmayan dünya kadar tipleme ile dolu bir mekan. uyanırlar mı bir gün ? asla ve kat'a. günde 8 saat uyuyarak hayatını yeterince baltalamış sanalcıların zayıf ve titrek egolarıyla kendilerini güçlü göstermeye çalıştıkları bir törpülenme merkezi. törpülenme derken bir elinde cımbız diğerinde ayna , çal çal oyna işte.
Zıt fikirden birini gördükleri an kelp gibi saldırırlar. Başlık açarsan nick altına gelip hakaret ve küfürler ederler.

Kutsalı yok bunların. İnsan bilmez mi ne küfür ettiysen misli ile annene, bacına, karına, kızına şey oluyor?

E biz niye sövmüyoruz abee?

Anamızı, bacımızı düşündüğümüz için. Düşünmeyenler utansın.
Sürekli bana küfür ettikleri yer. Engelleme lüzumu da görmüyorum. Bu gün yine açtım ne küfürler ne küfürler yallah Pakistan'a anasını bacısını şeyhe badelettiren, İslamcı köpek, sübyancı, ulan meğer ne kötü bir insanmisim tek suçum da Pakistan'ı övmek. Ben tabi aynı şekilde karşılık vermiyorum. Dilerim ki ıslah olsunlar.