ekşi sözlük

1 /
Çok ilginç, ben de dün akşam dünya sözlük'le ilgili son girilen entry okudum, ulan vitrinde biz * arka planda neler nelermiş, vay anam serhat ya diyen bilme kaçıncı kişiyim.*
sanırım dünya sözlük kapalı olunca herkes ekşi'ye koşmuş başlığını okumaya. sanırım illa birileri bir şeyler yazar neden kapanmış açıldı mı falan diye merak etmekten.
Otostopçunun galaksi rehberinden ilhamla kurulmuş olan (1999 başları) interaktif oluşum. Bugün geldiği noktada koskoca bir medya ... ofisleri olan, hukukcuları olan falan filan...

toplum mühendisliği ... ama yalan yok başardılar... internetle haşır neşir yazan, çizen, okuyan dinli dinsiz, donlu, donsuz nice insani şekillendirmislerdir. For example bugün kezban falan diyorsan bu bile tek başına yeterli. Daha neler neler... uzun uzun yazmaya gerek yok. Adamlar basarili... başardılar bunu. Başardılar demiş miydim?
dünya sözlükle ilgili son yazıyı okudum. önce vay anam vay serhat neler dönmüş dedim. bireysel meselelerle ilgili nolmuş, kim kimi linç etmiş o kısmı kaçırmışım. mevzuların döndüğü zaman burada değildim sanırım bana denk gelmedi. ama genel ile ilgili bazı analizleri maalesef doğru.

özellikle boş geyik çeviren bir güruhun egemen olduğu ve sözlüğün sahibiymiş gibi davrandığı, kendilerinden olmayanı linçlediği ve her türlü tolerans ve müsamaha ile diğerleri gidene kadar sözlükte kalmaya ve yazmaya devam ettiği doğru. sırf bu megalomanların şirretlikle bastırdıkları kaliteli yazarların gidişi yüzünden dünya sözlük bu durumda. 12 -13 senelik serüvenin özeti.