ekşi sözlük'ün islam düşmanlığı

1 /
mahallenin çocuklarının karşı mahalleden olmak istemeleridir.
ahmet, mehmet, mustafa, ayşe, fatma, zeynep'in, berkecan,efe,tijen,pelinsu olma isteğidir diye düşünüyorum*. demek istiyorum ki ''senin bu zihniyete sahip olmaya ismin bile müsait değil. nurullah diye batılı mı olur.'' işin şakalı ciddi tarafı bir yana, şahsımızın* hataları, yüksek hayat standartları* ve inkari değil inadi tutumlar, ve işin ehli olanların sosyal medya diye geçiştirip işin ciddiyetini önemsememeleri bu sonucu veriyor.
ve * bir diğeri, karşı mahallenin okumuş akıllı! kesimin yaptığı. günümüzün velid bin muğire'leri. *
ve isra 16
evet, bir kavme olan düşmanlığımızın bizi haksızlığa sevketmemesi söylenirken, bir kavme olan sevgimizinde, bizi müsamahaya, görmezden gelmeye sevketmemesi söyleniyor.
çoğu okumadan aynı muhhabeti çeviriyor. bakıyorsun kendisinden önce ki 10 tanımda aynını demiş oda giriyor. bu açıdan bakınca dikkat çekmek isteyen koyun sürülerine benziyorlar. sabah akşam islam ile kafayı bozdukları da doğrudur. sanki kendilerine zorla namaz, oruç kıldıran var. ekşi sözlük islam hakkında ki attığı iftiralar chp ye zarar. sen insanların değerlerine laf uzatıp sonra 20 senedir nasıl kaybettiğini soruyorsan aklı kıtsındır.
alenen ve açıkça yapılan düşmanlıktır. düşmanın böylesini tercih ederim.

5 vakit namazlı, defalarca hacca gitmiş kan emici, sahtekar, hak yiyen, kamu yararı yerine bir zümrenin çıkarını düşünen, 2-3-4-5-6-7-8-9-10-11 maaşlı alçaklar yerine kendilerini tercih ederim.
Allah düşmanın da mert olanını nasip etsin, dedirten topluluk. Genelleme yapmak istemem güzel insanlar da vardır ama bu düşmanlığı kendisine misyon edinmiş insanlar var aralarında. Yüreklerindeki karanlık dillerine vuruyor, zehir saçıyorlar.
Ekşiciler değişik bir topluluk din devlet vb. her şeyin karşısında olan ama karşılığında ne bir doğru nede bir fikir ortaya koyamayan topluluktur.
ekşi sözlüğün politikası bu yönde değilse peygamber efendimize yönelik, allah'a, kitaba yönelik küfürler neden silinmemektedir?

demokrasi midir bu? yoksa birileri şov mu yapmaktadır?

sözüm aramızdan iyi niyetli bir şekilde nick alıp yazıp, çizen kardeşlere değil sadece ve sadece perde arkasından iş gören zihniyete. orda yaz yazma denemez ama en azından bir düşün. neye hizmet ediliyor? aslolan nedir?
ekşi sözlüğün böyle bir politikasının olduğunu sanmıyorum. her türlü sözlük oluşumunda sadece islamla ilgili değil diğer din ve dünya görüşlerine de düşmanlık gösteren tanımlar ve onların yazarları mevcuttur. ve eğer ilgili sözlük buna karışmamayı sözlük politikası olarak belirlemişse sen de çıkar kendi fikrini söylersin. ama bu da ifadelerin sertleşmesine yol açıp sinirleri git tarz polemiklere girmek de yazarın verimini düşürür.