elektrikli ızgara

1 /
Duşunda elektrik çarpan, mutfağında farelerin yaşadığı öğrenci evimin en havalı eşyası demir döküm elektrikli ızgaraydı.

Üzerinde balık, sebze, antrikot,pirzolo hepsini denedim çok lezzetli oluyordu, kolesterolüm 260,dandik emaye mangallara alışmış fakir arkadaşlarımın gözünde nusret gibi bir şey olmuştum.
Gayet güzel ve lezzetli etler pişirilebilir,ev içi en iyi alternatif,temizlemesi zor olsa da.
ailecek toplaşılan yaz akşamlarını hatırlatır hep bana. dumansız oluşu büyük konfor ama çok fazla çeşit var ve en az rahatsız eden ve kaliteli ürün hangisi bilmem, kullanıcı yorumları iyi deşilmeli sanırım. kesinlikle kalabalık ailelerde olması gereken muhteşem şey. ne zevkli sofralar kurulur be.
İçine yağlı kağıt serip aspiratörün altına konularak dumansız mangal zevkini evinde yaşıyabiliyorsun. Son zamanlarda herseyi evde yapabilmenin kanıtı gibi.
dumansız ve pratik bir ızgara çeşidi.

gerçek izgaranın yerini tutmaz diye düşünüyordum ama eski şirketimde cuma akşamları bahçede yapardık - happy friday tarzı - ve tadı çok güzel olurdu. (birlikte yediğimiz için güzel geliyordu belki bilemedim)
ayrıca dumansız olması da cabası. normal ızgara ne kadar düzgün yapılırsa yapılsın ete duman siniyor. haliyle pek sağlıklı değil.
elektrikli ızgaraların fiyatları da pahalı sayılmaz. 150 liraya bulunuyor.
ancak diğer taraftan tavada az yağ ile ızgara gibi birşeyler yapılabilir belki.

yine de ileride almak isterim. haftasonları yapacaksın ızgarayı. süpeer.
esasen benim ete düşkünlüğüm hiç yok. tam tersi sebzelerin ızgaralı halini severim. biber domates vesaire.