elvan gazozu

1 /
Çocukluğuma dair hatırladığım en güzel tatlardan birisi. Maalesef artık yok.

Ben küçük bir çocukken yaz aylarının tamamını memlekette geçirirdik. Güneşin altında oradan oraya koşturup kan ter içinde kaldıktan sonra babaannemin verdiği harçlık ile köşedeki bakkaldan alırdım bu gazozu. Kana kana içer, o muazzam lezzetin ağzımda yaratmış olduğu serinlik ve tadın keyfini çıkarırdım. Şimdi böylesine bir lezzete hasret kaldık. Ara sıra on yüz bin milyon baloncuk yutarım belki diye fruko gazoz içiyorum ama asla bir elvan gazoz olamaz. Hey gidi günler hey... *
Biz bunun sahtesine denk geldik. Eskisi 88 de finito. Abilerimiz haplalarımiz okuduklarımızdan elde ettiğimiz sonuç itibariyle eski elvan'a denk gelenler şanslılar bu konuda.
küçükken, mahallenin diğer çocuklarıyla topluca yapılan, amma pek bi leziz olan mini pikniklerin vazgeçilmezidir..
ya da

babayla maça gidip, babayı izlerken babanın arkadaşlarının çocuklarıyla beraber 'acaba kimin babasının takımı kazanacak' heyecanıyla içilen gazozdur..

yahu gazozların tadı mı kalmadı?? tamam kabul belki gerçekten gazozların eski tadı yok amma.. sanırım artık bu kadar anlamlı gazozlar yok..
özellikle terli terli gazozuna yaptığınız maçtan sonra kazanmış olarak içerseniz tadı bir ayrı güzeldi sanki, kaybettiğinizde de size maçın acısını unutturur sizi bir şekilde mutlu kılardı gene...