elvis

1 /
elvis presley ve menajeri albay tom parker'ın ilişkisi üzerine bina edilmiş film. tom hanks menajeri, austin butler elvis'i canlandırıyor.

austin butler ilk kez izlediğim bir oyuncu, denzel washington'la broadway'da karşılıklı oynamış daha önce. bu filmde rolün hakkını sonuna kadar vermiş, klişe ifadeyle; uzun yıllar unutulmayacak bir performans. austin otuzlu yaşlarının başında, elvis'i 17 yaşından 42 yaşına kadar canlandırıyor. makyajlar, protezler gırla ama çok incelikli ve hassas yapılmış. unutmadan, bu çocukta sağlam bir vokal yeteneği var, yönetmen de çok aradık biz bu çocuğu gibisinden bir şeyler demiş. tom hanks'in makyajı da bazen 5 saate kadar sürüyormuş.

austin için oscar adaylığı gayet mümkün gibi. iki üç paragraf daha övülse yeridir harbiden ama işim olmaz.

filmin süresi çok uzun, 2 saat 39 dakika. biraz da telefonun zırlamasından dolayı sonlara doğru sıkıldım. elvis şarkılarına aşinalık varsa çok eğlenceli film, zaten yarısı böyle geçiyor.
Künyede çaylak yazıyor ama 2012'de nick altı girilmiş yazar.
Nasıl oluyor ben anlamadım.
ben yine de karşılamamı yapayım.
Aman efendim kimler gelmiş, Kimler gelmiş. Hoş gelmiş sefa gelmiş.
Kendisinden bol bol mahmut tuncer paylaşımları bekliyoruz.
Çukur dizisinin yeni karakteri. Şekspir gibi konuşuyor. Kimileri rus sanmış ama adam türk ve adı da yılmaz. 9 yaşında yanında çırak olarak çalıştığı kasap tarafından şiddete maruz kaldığı için aynı dexter gibi her yere muşamba serip kasap bıçağı ile insanları parçalıyor ve siyah çöp poşetlerine dolduruyor.

Evet original değil ama sanat öykünmekle başlar.