Emeklilere ödenen bayram ikramiyesi

1 /
Torunlara harçlık verilsin diyerek zam yapılıyor. Lütfen dedelerimiz nenelerimiz torunlarına sahip çıksınlar. Yaş kaç olursa olsun bayram günü sevindirdiler garibanları.
30'unda kırkından emekli olmuş, beleş parayı gömmekten semirmiş, mevcut çalışanların sırtında kambur olmuş emeklilerin alacağı şeysi. Bir de şikayet etmişler zamsız olacak diye. Niye veriyorsunuz diyen yok.
son dakika haberlerine göre zam yapılacak ikramiye.

'' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, enflasyon oranında artış yapılan bayram ikramiyelerinin ramazandaki ilk ödemesini mayıs başında Kurban Bayramı ödemesini de temmuz ortasına doğru gerçekleştireceklerini , ifade etti. ''

git
Bir artış olmamasından dolayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu kınıyoruz. Zira o dillendirse, gündemde tutsa artış olurdu. Gerçi yakın zamanda seçim yok. Seçim sayesinde Kılıçdaroğlu'nun vaadi olan Emekliye Bayram İkramiyesini RTE gerçekleştirmişti. Seçime yakın bir miktar artar artık...
13 milyon emekliye yapılacak olan 1000 Türk lirası miktarındaki bayram ikramiyelerinin mayıs ayının ilk haftası ödeneceği açıklandı. Kurban Bayramı ikramiyelerinin ise 12-16 temmuz tarihleri arasında ödenmesi bekleniyor. Böylece emekliler temmuz ayında hem zam hem de ikramiye almış olacaklar.