Emirhan İlkhan

1 /
Beşiktaş taraftarı duygusaldır ama altyapıdan çıkan çocuğuna da en büyük değeri veren taraftardır. Yoksa necip 10 yıl oynamazdı Beşiktaş'ta. Emirhan'a bir yerlerden akıl veriliyor ailesi başkanın telefonlarını açmıyor son dönemlerde klişe gelse de vefa denilen bir tabir var. Beşiktaş taraftarı vefaszlık yapanı da unutmaz. Keşke Süleyman seba başkan olaydı da mevzular uzamazdı. O zaman ister imzalayın yoksa bedava giderim diyene bakın süleyman seba neler yapıyordu. Biz biliyoruz feyyaz en formda dönemde nasıl kapı önüne konuldu, Sergen Yalçın nasıl yönetici ile kavga ettiği için en iyi dönemde gönderildi. Emirhan kendisini yetiştiren önder hoca hakkında bir ton lafta söyledi hoca giderken. Cin olmadan adam çarpmayacaksın ve sana akıl veren insanlar inşallah işler kötüye gidince arkanda dururlar sevgili kardeşim.
mallık derecesinde duygusal olmak derdinden muzdarip insanlarımızın alt kümesi olan beşiktaş taraftarlarının birçoğunun, 4,5 m euro transfer ücretiyle torino'ya gitmesini yadırgadığı ve yönetimi topa tuttuğu genç futbolcu. yahu adam topu topu geçen sene 11 maç oynamış ligde ve bir gol atmış. buna rağmen 4,5 m euro gibi bir paraya transfer yaptırılabilinmiş. bence bu başarı. tam tersinden soralım linç eden taraftara. yönetim, geçen sene sadece 11 maç oynamış bir futbolcuya 4,5 m euro bonservis verip transfer etseydi beğenir miydiniz? 18 yaşında genç yetenek diye pazarlıyorsunuz ama sizin ülke futbolunun hali ortada. emirhan'ın geçen seneki performansı ortada. kulübün maddi durumu ortada. ayrıca emirhan zaten kafada bitirmiş beşiktaş'ı. şartlar böyle olunca emirhan'ın 4,5m yuroya satılması kötünün iyisi olarak düşünülmelidir bence. çokta abartmamalıyız emirhan'ı ayrıyetten. mesela yunus akgün, kerem aktürkoğlu gibi isimler bu fiyata satılsaydı, ortalığın yangın yerine döndürülmesi gayet normaldi. çünkü bu iki oyuncu da kendisini ispat etmiş oyuncular. emirhan daha kendini beşiktaş'ta ispat edemeden torino ile anlaştı. yolu açık olsun.
sözleşmesinde fesih bedeli şaka gibi 4,5 milyon Eur gider maddesi, beşiktaş yönetiminin son dönemde yaptığı en kötü icraat. yalnız yeni kuşak bu maddeleri bilerek koyduruyor yada sözleşme yenilemiyor. Rıdvan aslında satılmak istemedi ama seneye bedava gidecekti. ersin için de aynı mevzu var. emirhan torinoya yok pahasına gidecek gibi gözüküyor. beşiktaşın yerinde olsam oynatmadan kafalarını ezerim derdim ama artık adamlar çocuk yaşta keşfediyorlar onda da zaten para alamıyorsun. ne diyelim giderse hayırlı olsun. doyasıya izleriz diye hayal kuruyorduk. kısmet artık.
hayret nasıl düşündüler sözleşme yenilemeyi. kendi oyucun profesyonel maçları çıkıyorsa yap 5 sene kafan rahat olsun. bizim başkan Kayserili de değil ama cebinde akrep var.
sözleşmesini yenilenmiş.

Kulüpten yapılan açıklamada, “Kulübümüz, Futbol Akademimizden yetişen profesyonel futbolcumuz Emirhan İlkhanın sözleşmesini yeniledi. Başkanımız Ahmet Nur Çebi ile Asbaşkanımız Emre Kocadağ, Vodafone Park’ta genç futbolcumuz Emirhan İlkhan’la bir araya geldiler. Çebi, yenilenen sözleşme doğrultusunda 2024-25 sezonunun sonuna kadar Beşiktaş forması giyecek olan Emirhan İlkhan’a başarılar diledi” denildi.

git