emre mor

1 /
Gerekli şansı verip de akıllanmayan bu tarz futbolcuları sen geç kenara deyip yerine yeni futbolculara şans vermekte fayda var. Belki o zaman akıllanırlar. Emre mor gibi futbolcular hayatda bana hep şans gelecekte diye zannediyorlar.
zihnen yahut özel hayatında birtakım sorunları olan ve yeteneğine ihanet eden gillerden futbolcu. bu arkadaşın yeteneğinin gölgesinde kalmasın diye gerçekten karşılarına alıp konuşmaya, anlamaya çalıştılar mı çok merak ediyorum. fatih hoca belki bir şeyler yapmıştır ama demek ki o da hayretmedi. keşke daha iyi şeyler yapılsa ve kazanılsaydı şu çocuk. milli takım açısından çok iyi işler yapabilirdi.
pas verse, takım oyunu oynamayı becerebilse süper oyuncu diye diye emekli olacak. bir oyuncunun kendini geliştirip geliştiremeyeceği bir süre sonra belli olur. emre mor'un yeteneği ona dortmund'un kapısını bile açtı. ama çok kısa bir süre. dortmund yatırım yaptığı bu kadar genç bir futbolcuyu 1 senede gözden çıkarıyorsa ben dortmund teknik ekibinin ulaştığı bu kanaate güvenerek emre mor'dan olmayacak yorumunu yapabilirim. zaman şimdilik dortmund teknik ekibini haklı çıkarmış gözüküyor. emre mor halen çok genç. 23 yaşında. istese kendini geliştirebilir. ama işte bazı bizim istese yapabilir dediğimiz şeyler tam öyle olmuyor. emre mor'un yazılımında (hamurunda) isteme, kendini geliştirme, disiplinli çalışma yoksa bunu yapamayacaktır. boyu 1.90 olsa iyi pivot santrafor olur gibi bir şey aslında.
muhammed demirci'nin gurbetçi versiyonu. emre'ye fatih terim eli değdiği için, kontralar açısından, daha parlak bir kariyeri oldu.

ikisi de; iki bacak arası çalımla, topu rakibin sağından atıp solundan geçmeyle, adamı süper star yapan futbolseverin beklentilerinin altında ezilmiştir. bu beklentiler yüzünden, asla basiti yapmadılar. her paslarının ya da şutlarının, yılın pası ya da maçın şutu olmasına çalıştılar. bu saplantıdan da çıkmadılar. mental kapasite yerlerde olunca, yetenek göklerde de olsa olmuyor.