en çok mutlu eden hediye

1 /
doğum günümdü. uzak mesafe ilişkilerinin en güzel yanı; yorgun ve soğuk bir yolculuk sonrası sıcacık bir sarılma, hoş beş, yemek ve sevişmedir. whatsapptan konum attı, baktım yakınlarda 5 yıldızlı bir otel.. soru işaretini basılı tutup on saniye bekledikten sonra gönder tuşuyla yolladım. burdayım işte gel dedi. mesai bitimine 2 saat vardı. hızla işlerimi toparlayıp ben biraz erken çıkacağım mailini attıktan sonra cihazı kapatmaya bile tenezzül etmeyip, Control+Shift+Media Eject yapıp attım şirketten kendimi. Oda kapısına gelip tıkladım, kapıyı açtı, girdim. yatağın üzerinde bi hediye paketi var ama ilgilenmedim. kendisine sıkıca sarılıp açıkta olan her yerini öptüm. sigaramızı içerken kucağıma aldığım soğuk jelatinli paketi açtım. içinden ne çıktı dersiniz? çok da önemli değil. demem o ki; insanı en çok mutlu eden hediye, sevgilinin ansızın ziyaretidir.
kitap fiks, asla değişmez. hele sevdiğim yazarlarınsa en güzeli. onun haricinde de bilmiyorum, işime yarayan her hediye iyidir. abuk subuk incik boncuk şeyleri sevmem. aslında kullanmadığım her hediye boşa alınmış gibi geliyor, o yüzden ben de birine bi şey alırken ihtiyaçları doğrultusunda bi şey almayı tercih ederim.
geçtiğimiz doğum gününde biricik evladım, yürek feryadım, tandırketime hediye olarak bir tablet ve kablosuz kulaklık aldım. çok mutlu oldu. sonra usulca yanıma sokuldu. "acaba merhaba mı diyecek?" diye beklerken, "eee, hani para" dedi. "ne parası yahu" dedim. "babacığım bana hediye vermeyecek misin?" dedi. "tablet aldık ya kızım" dedim. "aaa, ben onu senin baba olarak aldığını sanmıştım" dedi. çocuk haklı tabi, baba olarak almak başka, hediye başka. bu yüzden en güzel hediye, kalbinizden kopan paranın bizatihi kendisi.
elbette para. bence hediye olarak paranın kendi doğrudan verilmeli. zaten bir atasözümüzde de denir. "hediyenin makbulu nakdi olandır" der. demez diyen varsa buyursun çıksın. işte halep, işte iban. ne iban'ı be. arşın, arşın.
Eşlerimize şöyle ev işlerinde yardım eden ve yatılı kalan ukrayna moldova ne bileyim beyaz rus da olur iyiniyetli genç diri bir bayan hizmetçi almak. Kimbilir nasıl sevinirler.
sevilen kişiden alınan hediyedir. geçen arkadaşımın annesi bana iğne hediye etti. düz dikiş iğnesi. O kadar mutlu oldum ki o an. hep bu örneği veririm bu konuda: içinde hediye olmasına gerek bile yok, minik sevimli bir hediye kutusu beni mutlu etmeye yeter. sevilen kişiden gelsin yeter ki.
3 yıl önce arkadaşımın boynundan çıkarıp verdiği kolye.
Mutluluktan ağlamıştım resmen. Beni buna değer gördü, ve o hiç boynundan çıkarmadığı kolyeyi aniden çıkarıp benim boynuma takmıştı.
Ama geçen hafta kaybettim. Bulamıyorum bir türlü.
O kadar üzgünüm ki, inşallah evde bir yerde kaybolmuştur.