en garip olaylara bile şaşırmayan insan

1 /
Filozoftur...

Insanım insanın yaptığı hiç bir şey bana yabancı değildir der cemil meriç...

Fakat bana kalırsa doğru bir durum değildir, misal muhacir bir kadının çocuğunun yanında tecavüze uğrayıp sonra katledilmesi insanı şaşırtmalı kanını dondurmalı...
sanırım bu tanıma uyan yapıda bir insanım. etrafımdaki insanlar hararetli bir şekilde bir konudan bahsederken belgesel izlercesine sakin kalıp boş gözlerle bakıyorum ne var bunda edasında. onlar hafif gıcık olabiliyor ama ne yapalım beni şaşırtmak zor. yaşanmışlığı fazla olup farklı kültürlerden yaşam biçimlerinden arkadaşı olan insanlar genellikle bu şekilde oluyor. hemen hemen her türden kişi tanıyınca ve insan ırkının ne şekil bir vahşi olup herşeyi yapabilecek güçte olduğunu kabullenince artık bişeylere şaşırmıyorsunuz.
görüp görebileceği bütün şaşkınlıkları yaşamış bir de üstüne soğuk su içmiş insandır. feleğin çemberinden geçmek tabirini burada kullanabiliriz evet.
bilmedigindendir. cok egzantrik seyler anlatilir kendisine olayi anlamaz, cool gorunmek icin de bise diyemez, susar, hmm olabilir, ilginc falan der. susar ve cok agirbasli gorunur.

yillar yillar onceydi biri bi kizdan bahsediyordu. "cok acaip nimbus, kiz agnostik ama basortulu" dedi. ben de agnostik sanirim bi meslek adi falan sanmistim ki "olabilir neden olmasin ki, herkesin icra ettigi is baska, inanc baska" gibi salak bi yorum yapmistim. saolsun cocuk da bozmamisti beni.

halbuki susup otelere dalsaydim ne karizma olurdum.