erkeklerin evdeki görevleri

1 /
En mühimi balkon yıkamak ve perde takmak. Şimdi kim giyinecek de çamaşır suyu ile balkon yıkayacak? Valla feracem leke olur yenisini almak zorunda kalırız, hem karşıda adamlarda var. Evlendiğimiz günden beri bir kere eşim şehir dışında iken ben yıkadım o da gelince niye yıkadım ben yıkardım bir daha sakın yıkama dedi, bende tabi ki eşimin sözünü dinliyorum.
çorapla basket atmak.
çocuklar için trambolin olmak.
lamba değiştirmek.
salatanın dibini sıyırmak.
önüne gelen oyuncağı tekmelemek.
çöp atmak.
market torbalarını taşımak.
tv kumandasını bulmak.
kapı gıcırtısıyla eş zamanlı yellenmek.
5 haber bültenini arka arkaya izlemek.
basit tamirat işleri.

bizimkiler tamir ederken daha çok bozduğu için kanuni hükmü yok, allah saklasın.

bir de temizlik sırasında eve girmemek, bu mühim.
medeni kanunun "izdivaçta er kişinin görev, yetki ve salahiyetleri" başlıklı maddesinin altında tek tek düzenlenmiş, kodifiye edilmiştir. isteyen oradan baksın. hukuktan can bulmuş, kanuni varlıklarız biz.
Çanak anten tamir etmek değildir, olmamalıdır.
Bir kış günü bizim çatıdaki çanağın lnb si donmuş. Bizimkilerinde o akşam dizisi var. Başladılar vır vır mecburen çıktım çatıya gece vakti. Çanağa yaklaştım, tam elimdeki demlikte olan kaynar suyu lnb ye dökücem patt ayağım bir kaydı filmlerde ki gibi çatıdan aşağı kayıyorum yüz üstü. Allahın hikmetimidir, yoksa benim güçlü reflekslerim mi bilemedim ama tam o sırada başka bir çanağın sapından tutarak düşmekten kurtuldum. Vallahi hollywood filmi gibiydi. Çatıdan inip eve girdiğimde annemin bana sorduğu ilk soru demliği ne yaptın oldu şaka gibi ama değil.
Ben seviyorum. Her türlü ev işini yapabilirim ya da yapmak isterim. Sonuçta o evde kalıyorsam temizleyebilirim. Karnımı doyurmak için yemek yapabilirim. İşleri kategorize etmem. Mutfağa girme gibi şeyler diyen bir kadınla evlenmem. Eşim de her şeyi yapsın isterim.