erkeklerin hoşlanma belirtileri

1 /
erkeklerin hoşlanma belirtileri aslında gayet basit ve anlaşılabilir şeylerdir. kadın kişisi için müşkül olan ''erkeklerin kadının kadınlığından zahmetsiz istifade etmek için hoşlanmışlıklarını abartılı bir şekilde göstermeleridir. hoşlanıyorsa sevgi, aslında kuru bir ten arzusu duyuyorsa aşk nameleri dizmesi gibi.

öte yandan kadının ruhen erkekleşip, erkeğin de ruhen kadınlaştığı postmodern çağda aslında aşık olmadan birlikteliğin manevi maliyetinin kadınlar için de çok azalması neticesinde bu hoşlanma işinin gerçek mağduru ve kurbanı erkek de olabilir.

kadın kişisinin kafasında henüz hayata ve ilişkilere dair planlar vardır. yatırımını alelacele getirilmiş bir erkeğe bağlamak istememektedir. bir kişiye başlamak ve devam etmemenin parçalanmış aile ve toplumsal normlardan ötürü bir yaptırımı kalmamıştır. ortalık böylelikle binlerce ''emmanuelle'' binlerce de ''ıssız adam'' kaynar.

bu ahvali en iyi anlatan öykülerden bir tanesi de döndüre döndüre izlenmesi gereken toprağı bol olasıca birol ünel ile sibel kekilli'nin duvara karşı filmidir. ne kadar öz benliğiniz ve kültürünüzden koparsanız kopun, döneceğiniz yer tek bir adam ve tek bir adamın sıcak soluğunu içine çekerek uyumaya dair kodlarımıza işlenmiş ebedi ve tanrısal mühürdür.

Bu sadece erkeklere özgü bir belirti değil tabii ama bende genellikle ilgilenilen kişi hakkında daha fazla şey bilme, daha çok soru sorma ve bir şeyler anlatma şeklinde gelişiyor. İletişimi geliştirmek için ciddi bir efor ve asla olmazsa olmaz parlayan gözlerle bakmak.
amuda kalkmaktır elbette. bir erkek boşuna amuda kalkmaz. mesela, geçen bir arabayı inceliyordum eşimle bayide. pazarlamacı çocuk eşime sormuş, "abi neden böyle yapıyor"... eşim de, "o bir şeyden hoşlandığı zaman hep böyle yapar. ama şu anda normal yürüdüğünü sanıyor" demiş. tabi tanıyor eşini.