erşan kuneri

1 /
İzlemeden önyargılı yorum yapıp kötü dememek gerek. Ben izledim, evet kötü.
Bazı küfürler ve müstehcen espriler yerinde olmuş, bazı yerlerde epey güldüm ama genel itibariyle gereksiz bir argo uygulanmış.

ebenin avı'ndaki çekiç-orak göndermesi güzel olmuş.
erşan kuneri bu değil. filmdeki karakter, farklı biri, kıtıpiyöz, müşkülpesent ama andy warhol gibi biriydi. gerçekten komikti.

onun dizisinin çekilmesi, ekibin yaşadıkları ve çektikleri filmleri paralel izlememiz güzel bir fikirdi.

ama çoğu espri yaramaz.

yapım olarak para var, görüntü var.

oyunculuk da genel olarak iyi.

ama kimseye gülmek için önermem.
kısa bölüm kesitlerinden gördüğüm kadarıyla rezalet ötesi bir dizi.

aslında tek sıkıntı bu dizinin kötü olması değil. problem cem yılmazın son 10 küsür senedir eski cem yılmaz olmaması. türkiyenin en iyi komedyeninden arkadaş arasında komik sıradan bir vatandaş kadar bile komik olamayan huysuz, yaşlı, kompleksli bir tipe dönüştü herif. bir gösterisinde düşünmekten, espri yapmaktan kafada fosfor kalmadı diyordu. herhalde o beyindeki fosforun tükendiği noktada şuanda. hakaret olarak da yazmıyorum, ciddi manada böyle. bir insanın aklına hiç mi katıldığı yayınlarda güzel bir espri gelmez ya da çektiği dizi filmlerde komik bir espri yapamaz. çıkmıyor abi adamdan. beyninin komiklikle alakalı lobunu almışlar sanki. ya da birisi artık komik olmama büyüsü yapmış bu adama ne yazıkki.

komik olamayışını da küfürle kapatmaya çalışıyor. espriyi bazen küfürle süslemek gülünürlüğünü artırıyor, bunu da cem yılmaz iyi beceriyordu. ama şimdiki her ettiği küfür, yapamadığı şakaların yerine konulmuş bir kompleks sembolü benim gözümde.

keşke eskisi gibi komik olsa da doya doya gülebilsek.
ilk bölümünden başladım izlemeye uykum geldi yarısında kapattım. bu ne dedim kendi kendime. bu kadar kötü dizi mi olur dedim. sonra kalanını bitirdim ve 2. bölüme başladım eğer kötüyse izlemeyeceğim diye kendi kendime. 2.bölümde eh işte dedirtti ve sonuna kadar bitirdim diziyi.
kostümler,mekanlar,göndermeler çok iyi ama artık oynayan oyuncu kadrosu değişse mi acaba. ozan güven olmaması ayrıca şaşırttı zaten olmayarak.
senaryo genel olarak iyi değildi. akıcılık da yer yer yavaşlık mevcut. boş zamanlık bir dizi olmuş.
en kötü bölüm kuru murad,en iyisi ise kooperaif kemaldi. ebenin avı ve erman da beklentiye girmeden keyif verici denebilir.

kuru murad 10/6
ebebin avı 10/6,75
kooperatif kemal 10/7,25
kötü mal 10/6,5
faqbadi 10/6,25
bluebox 10/6,25
erman 10/6,75
doyamadım 10/6,5