esenyurt

1 /
Sel sularına teslim olmuş. Geçmiş olsun.

İmamoğlu tatilde muhtemelen. Halbuki zamanında Beylikdüzü belediyesi başkanıydı. Yani komşuydular. Hiç mi vicdanın rahatsızlık duymadı ey İmamoğlu!!!

Neyse, biraz abartmış olabiliriz. İmamoğlu’na tatil yakışıyor.

Esenyurt değil de mühim olan Beylikdüzü.
1 sene kadar yaşadığım ve çalıştığım ilçe. avrupa yakasının mavi yakalı işçi ambarıdır. esenyurt, silivri, çatalca, arnavutköy, beylikdüzü ve diğer ilçelerde bulunan bütün fabrikaların servisinin olduğu ve biraz daha kolayca personel bulduğu yerdir. önceden daha çok kars, ardahan ve doğulular oturuyordu, son yıllardaki mülteci akını ile her ırktan, her desenden milletin de oturduğu bir yer oldu.

asayiş olarak bağcıların tahtına oturdu. şimdi varoluşsal sancı çekeni direk esenyurt marmara park avm'ye gönderiyorsunuz, bir aydınlanma ile kendine hemen geliyorlar.
İstanbul Valiliği, Esenyurt’ta son bir haftada 464'ü Suriye, 116'sı Afgan, 34'ü Pakistan olmak üzere farklı uyruklara mensup yurda kaçak yollardan girdikleri tespit edilen bin 5 kaçak göçmenin yakalanarak, geri gönderme merkezlerine teslim edildiğini açıkladı. Valilik açıklamasına göre, 1 Ocak'tan bu yana Esenyurt'ta yakalanarak geri gönderme merkezlerine teslim edilen kaçak göçmen sayısı 3 bin 921'e ulaştı.

git

Güzeeeel. Kaldı geriye 1 milyon!
Şimdi yerini başka bir yere taşıdığımız bir kolejin şubesini açtık buraya kurumsal iletişim sorumlusu olarak ben ve kurumun kampüs müdürü ile tüm kamu kurumlarını ziyaret ediyoruz. Sıra emniyete geldi

-kampüs müdürü: efendim biz milli ve manevi değerlerini x yaşatan bir okul olarak yeni kampüsümüzü esenyurtta açtık ve sizlerle tanışmak istedik.

-emniyet müdürü: başka yer mi yoktu burada böyle bir okul mu açılır?