eşini 46 kez bıçaklayan adama iyi hal indirimi verilmesi

1 /
muadili haberlerin artışı, sorgulanır karara rağmen bu artışın hâlâ üstleri rahatsız etmemesi; tüm vicdan sahiplerini rahatsız ediyor. bu durumda erkekler korunuyor ve katletmekte haklı bulunuyorlar yargısına varınca kimin bana yanlış düşünüyorsun demeye hakkı var? takım elbise, kravat, pişmanım, gözyaşı eşittir iyi hâl indirimine sebep oluyorsa ben gönüllüyüm; tüm pislikleri temizleyip takım elbiseyle mahkemeye çıkar paşa paşa gözyaşı dökerim. kabul mü?
Kanunda yoruma gerek duyulmayacak açıklıkta belirtilmiş bir konu olmasına rağmen karşı taraf turkuaz medya diye beni haksız bulan adalet sistemini gördükten sonra böyle olaylara şaşırmıyorum.

Ne kadar dayanaksız karar alabildiklerini bizzat gördüm.
mahkeme sayıyı (46) yeterli bulmamış anlaşılan.

haksız tahrik olur da 1 -2 kez bıçaklamaya olur , 46 kez bıçaklamaya haksız tahrik mi denir yahu.
bu hsyk böyle karar veren hakimlere karşı da bir şeyler yapmalı artık. öyle istinafta , temyizde düzelir filan beklenmemeli. hakimin yeterliliği, hukuk bilgisi sorgulanmalı.
Muadili müge anlida çıktı bugün.. adam karısını 11 yıl önce öldürmüş. Çocukları programa çıkıyor babam hayatta yapmaz diyorlar lakin adam itiraf ediyor. Adama 2 kez müebbet cezası istenirken programda ağladığı için,takım elbise giyip pişmanım dediği için müebbete çevriliyor.. ki acı yanı kamerada kaydı olan adam "niye öldürdünüz ?" sorusuna "az bile yapmışım." Demesine rağmen bu sözü kaale alınmıyor iki ağladı diye iyi hal indirimi uygulanıyor..
Bir katile pişman mısın sorusunu sorma gereksizligini göstermek bile o ülkenin adaletinde sorun olduğunu gösteriyor maalesef..
Ülkemde tek duamdir Rabbim beni adaleti ilgilendiren olaylara karıştırmasın.. kötülerle muhattap etmesin.. cümlemizi kotulerden korusun.. zira adliye koridorlarında her ertelenis ömrünuzden kısaltıyor..
takım elbise kesin vardır da, indirim nedenlerinden biri de, öldürürken haz duymamasıymış. hemencik anlamışlar, haz duymadan, zorunluluktan ötürü öldürdüğünü.

ya da sormuşlardır:
+öldürürken haz duydun mu?
- duymadım.
+yaz kızım, haz duymamış.

Konya Barosu, eşi Tuba Erkol'u-37- 46 yerinden bıçaklayarak öldüren Bekir Erkol'un -42- yargılandığı davada yerel mahkemenin 'haksız tahrik' ve 'iyi hal' indirimi uygulanarak, 18 yıl 4 hapis cezasına hükmetmesine itiraz etti. Bölge İstinaf Mahkemesi'ne itiraz dilekçesinde, suçun planlı olarak gerçekleştiği kaydedilerek, indirimlerin uygulanmaması talep edildi.

git