eski sevgilinin mesaj atması

1 /
sözlük mü ''kırık kalpler oteli'' mi belli değil. yurttaşlar, romalılar. bitmiş bir ilişkinin ardından öyle 48 ay filan geçmemişse ilişki bitmekle beraber, insani duyguların da ölmesi beklenemez. insanoğlu dediğin şey damızlık buğur değildir ki dişinin üstüne çullanıp sonra yoluna devam etsin.

nasılsın, iyi misin demek duruma göre sevişecek kimse yok, el at da şunu bir yükleyelim anlamına gelebileceği gibi bazen merhamet, bazen saygı, bazen de sadece nasıl olunduğu merak edildiği için atılan bir mesajdır. karşınızdaki kişinin hangi niyette olduğunu eğer bir kadınsanız siz çok iyi anlarsınız. saygıyla cevap verilir yahut konuşulmak istenmediği belirtilir. iyi dileklerden sonra herkes yoluna devam eder. döşü gıllı yiğidim, sırma saçlarımı unutamadı anlamına gelmez. erkekseniz de sakın o toplara girmeyin. bir kadının ne idüğü belirsiz bir heriften alacağı intikamın ''eskimo biraderi'' haline getirmeyin kendinizi.
Boşta kalmış, yoklama çeken,kafası karışık insan işi. "iyi misin?" Hiç sekmez bu soru. bazen de Rüyamda karışık gördüm iyi misin diye sorarlar. Defteri kapanmış ilişki sonrası, iletişime geçmek acizlik.
Merkür retrosundandır. ünlü bir astrolog atasözü der ki ex'ten next olmaazz... bayılıyorum bu söze ya hahahah hala düğünde arabanın arkasına "ex'ten next oldu" yazdıran olmadı mı acaba?
Aylarca WhatsApp profil fotosunu açıp boş boş ismine, resmine bakıp her bir detayı ezberlemişsinizdir. Belki onlarca kez numarasını silip eklemişsinizdir. Ekrandaki çevirimiçi yazısının yazıyor'a dönmesini dört gözle beklemişsinizdir. Hiçbiri olmamıştır.
Tam her şey unutulmaya yüz tuttu, sular duruldu derken aylar sonra hiçbir şey olmamış gibi kendini hatırlatıp bünyeye ayar veren bir mesaj gelir. "nasılsın"?!?!?!?! E yuh ama nasıl olur, gerçek mi bu dersiniz? Halüsinasyon görüyorum galiba, ne yapsam nasıl cevap yazsam dersiniz, düşünceler düşünceler.. Gayet medenice "iyiyim sen" ıvır zıvır kısa bir diyalog sonunda niye yazdın deyince, hiç öyle bir sebebi yok, öylesine cevabı alınır. Çünkü özledim diyemeyecek kadar gururludur veya beklentiye sokmak istemiyordur VS vs.. Her ne olursa olsun beklenen tepki bu değildir. Rosbik ruhlu seniiii, ne demeye yazıyorsun o zaman. Venüs retrosu bitecek birkaç güne neyse ki.. Sinirliyim ama bu durumu da nefsimin bu acziyetine bağlıyorum. İyi veya kötü hiçbir şey hissedemeyecek kadar hissizleşiyorum galiba, iyi olurum ve iyi olur umarım.