ev usulü saç kesimi

1 /
(muhtemelen benim yeteneksizliğimden kaynaklandığı için) her defasında beni hüsrana uğratan saç kesimidir.
beklerim ki saçlarım iyice uzasın, sonra kuaföre gideyim. bunun ötesi muhabbet de hiç şaşmaz:
kuaför: senin saçlarını kim kesti böyle?
ben: kendime olan inancım ve ardı fos çıkan güvenim.
kuaför: anlıyorum.
her defasında hem yamuk keserim hem de uzunca bir süre dışarıya çıkamamaya sebep olan kahküllerim olur. yazarken kendime üzülüp saçlarımı okşadım yahu!
Bazı insanların kuaför yerine tercih ettiği usüldür.

Şu şekil git saç kesim metodu gördüğümden beri ben de evde böyle kesiyorum gerçekten güzel oluyor. Perçem dışındaki kısımları ise dümdüz makasla kesiyorum.


galiba konuyu çaktırmadan ağdaya getirmeye çalışmak için önden ısınma amaçlı böyle bir başlık açtılar. korkuyorum birazdan ablanın birisi çam sakızını yüksek ateşte ısıtıyorum diye başlayacak.
Saçlarım uzun olduğundan ikiye ayırıyorum omuzlarımdan iki yanıma döküyorum. 2 ya da 3 haftada bir uçlarından bir gıdım kesiyorum. Bu kadar. Ev usulu saç kesimi ben de budur.

Bu arada 'fakat müzeyyen bu derin bir tutku' filminde müzeyyen kendi saçlarını kendisi keserdi. Filmin bu detayı hoşuma gitmişti. Ve gün içinde içtiği ilk çayı illa tek şekerliydi. Diğer çayları şekersiz. Bu çayın saçla ilgisi yok ama. Yazmış bulundum artık.

Bu film Kadınları Ne hoş ya!
Kuaförüm aylardır tatilden dönmüyor. Bir kesim olmuş 100 lira. Çakmak yaksan patlayacak bir gerginlik ve uzayda gibi bir boşluk hissi. Tüm bunları birleştirince. E ne duruyorsun helva yapsana.

Eve geçince gerçekleştireceğim işlemdir.
Drama queen ergenlik yıllarımda bile böyle bir cesaret göstermemiştim. işletim sistemimin ipragazla, onu bulamazsa clipper ile çalıştığını düşünecek olursak, böyle bir gaflete düşmemiş olmam nacizane şaşırtıcı.

Hedefim charlize theron. Muhtemelen serap izgü olurum. Şu an bon joviyim. En kötü berbere gidip abi enseleri bi al be derim yani nolcak. Şu “İçindeki küçük biraderi açığa çıkar” günlerimde bi o eksik kalmıştı zaten. Topukluları filan attım, yakında outdoor ayakkabıya geçiş yaparım.Saçı örüp keserseniz müthiş bir görüntü oluyor. Sekiz senedir kendi saçını kesen biri olarak söylüyorum kuaförden farklı bir görüntü oluşmuyor.