evde spor yapmak

1 /
Kendini çok iyi motive etmen gereken eylem, yoksa iki gün sonra bilgisayar başında oturup lotr izliyorsun en fazla.* bu aralar aşırı zorlanıyorum, kararlılığımı kaybettim sanırım. Yine de arada bir yapmak her zaman iyi geliyor, kas ağrısını hissetmenin mazosist bi güzelliği var.
yıllar önce sıfır aletle deli gibi spor yaparak acayip fitleşmiştim evde. şimdi evde mini bir spor salonum var. var olması bir şey ifade etmiyor maalesef, keşke etse. keşke eve alınca kas yüklense yağ erise. onlar bana bakıyor, ben onlara bakmaya utanıyorum. neyse, sonuç olarak gerçekten isteyenin yapabileceği aktivite.
aslına bakarsanız evinizde kendinize vakit ayırarak oldukça kolay bir şekilde spor yapabiliyorsunuz. ancak sizi zorlayan bir şey olmadığı için devamlılığını sağlamak imkansız bir hal alıyor. halbuki spor salonuna dünyanın parasını ödeyince mecburen düzenli olarak gitmek zorunda oluyorsunuz...
basit hareketleri olan evi yıkmanıza gerek olmayan aktivite. Mesela Çok basit mekiklerle göbek yapmamayı başarabilirsiniz, tabi istikrarlı olursanız.
kapanma dönemlerinde ilk üç gün şahsımın da yaptığı versus, sonra bırakıyorsun. bir ara düzene oturtmuştum ne güzel üç ay düzenli evde spor yapmıştım. şimdi tekrardan başlamakta zorlanıyorum. kendinizi alıştırın sonra endorfin çok mutlu etmeye başlıyor.