evde yalnız kalmak

1 /
Üç güne kadar keyifli olabilecek yalnız kalma biçimi. Evin sessizliği üç günden fazla çekilmez. İnsanın dönem dönem yalnız kalmaya da ihtiyacı oluyor ama Allah kimseyi uzun süre yalnız bırakmasın. Ayrıca yalnız kalınca uslu durmak lazım. Ben bir defasında yalnızken balık pişirmiştim. Balık bayatmış, zehirlendim. Kendime gelene kadar iki gün geçmişti. İyiki ölmedim. Yalnızlık Allah'a mahsus. Allah etmesin. En fazla üç gün, üç... kâfi.
İlk zamanlar insanı ziyadesiyle mutlu edecek bir eylemdir. Düşünsenize çıt yok, sakin ve sessiz bir ortam. Size karışan yok, az öte git diyen yok, şunu yap bunu yapma diyen yok. Muazzam bir olay. Kendinize planlar yapmanızı ve alabildiğince miskinlik yapmanızı sağlayan bir özgürlük hali. Ancak şu var ki belli bir süre sıkılmanız ile sonuçlanacaktır. Yalnızlık insanlara göre bir şey değildir. Kısa süreli olanı makbul, uzun süreli olanı ızdıraptır.
üst katta oturanlar korona olmuş bizimkiler köy evine iltica etti. ben gitmedim hem sıkılırım. bir süre yalnızım. mutfak bana kaldı nihahahaha. aklımda değişik planlar var ama üşeniyorum. üşenmez de gerçekleştirirsem haberiniz olur. *
kendi evinde değil de aile evinde yalnız kalındığında içteki o çocukluktan kalan ziyan işleme isteğini Tuhaf şekilde Açığa çıkartan durum.

Lakin enerji yok enerji. Ziyan işleyecek bile enerji kalmamış.

Mutfağı alt üst ettiğin, gece gizlice dışarı çıktığın o gençlik zamanlarını anarak yatağa yapışıp sözlüğe tanım gir anca sen dedirten.
Çelik kapı takılırken kapıyı aynı zamanda imal eden usta demişti ki açılmayan kapı yoktur geç açılan ve açılırken gürültü çıkarıp komşuları uyandıran kapı vardır.

Ben darphane gibi kilitliyorum diye pizza için gelen kuryeler evde küp küp altın var sanıyor olabilirler ama kilitlemedikten sonra çelik kapının aslında çok farkı yok sadece dekoratif.
Kedimin Başına gelen durum. Ben dışardayken o hep evde. Böyle müstakil bir evde oturup onu bahçeye salıp akşam Olunca ıslık çalarak çağırmak istiyorum. Ondan memnunum keşke köpek olsaydı gibi anlaşılmasın.