evlenince sözlüğü bırakmak

1 /
En mantıklısı sözlükten biriyle evlenip sözlüğe yerleşmek olmalı. Çocuk olursa hemen ona da bir hesap açılmalı. Büyüdüğünde kullanır.
olabilir. herkesin hayatına kimse karışamaz*.

evlenmek değil de çoluk çocuğa karışmış hala yazabilen insanları görünce bi ufak şaşırıyorum içimde, helal olsun diyorum. bir iken iki olmak çok vakit almaz ama bir iken beş olup hala sözlüğe vakit ayırmak bence takdir edilesi bir durum.

bence en güzel sözlük yazarı yazmak istediğinde yazan, istemediğinde yazmayandır. kimse için ne kalınır ne de gidilir.
#7094117

tam bir ifşa başlığı halini alan sorunsal.

akla ikinci gelen isim olmak mı yoksa durumun gerçek sebebini öğrenmek mi daha çok sarstı diye hayatı sorguluyorum an itibariyle. ben de kurulu düzen oluşturduğum için gidemiyorum sanıyordum.

kurşun döktürme işine de aşinayım aslında, tamam bir saniye bir şey deneyeceğim....

*
sırf bu yüzden dervişin sözlük zeminine bekarlık büyüsü yaptırdığını bilen bilir. bakın kurt binici, imera fera, jubilesinde, tekilsahis, sade, agah, nedret incir, alettin ve zehirli lambası fondaparinuks, boşteneke, bir tutam tebessüm, uffbengeldim, müşköhö öhö. yani evlenenler de bu dedikoduyu bertaraf etmek için derviş tarafından proje evliliğine itilmiştir.

mevzuya ilk uyanan ilşah abi kurşun döktürdükten sonra evlendi ve sözlükten ayağını kesti. hani iyi düşünün derim.
Yanlış olduğunu düşündüğüm bir önerme. Hele sözlük yazarların neredeyse yarısının evli olduğunu ve hala burada olduklarını düşününce bunun çok zor olduğunu düşünüyorum. Bu sözlük bir çeşit bağımlılık gibi. Bırakılmıyor. Ayrıca bırakmaya bir lüzumda yok. Hani olsa bile bunun evli olmak ile alakası yok. Yazadurun efenim.