evlenince sözlüğü bırakmak

1 /
olabilir. herkesin hayatına kimse karışamaz*.

evlenmek değil de çoluk çocuğa karışmış hala yazabilen insanları görünce bi ufak şaşırıyorum içimde, helal olsun diyorum. bir iken iki olmak çok vakit almaz ama bir iken beş olup hala sözlüğe vakit ayırmak bence takdir edilesi bir durum.

bence en güzel sözlük yazarı yazmak istediğinde yazan, istemediğinde yazmayandır. kimse için ne kalınır ne de gidilir.
#7094117

tam bir ifşa başlığı halini alan sorunsal.

akla ikinci gelen isim olmak mı yoksa durumun gerçek sebebini öğrenmek mi daha çok sarstı diye hayatı sorguluyorum an itibariyle. ben de kurulu düzen oluşturduğum için gidemiyorum sanıyordum.

kurşun döktürme işine de aşinayım aslında, tamam bir saniye bir şey deneyeceğim....

*
sırf bu yüzden dervişin sözlük zeminine bekarlık büyüsü yaptırdığını bilen bilir. bakın kurt binici, imera fera, jubilesinde, tekilsahis, sade, agah, nedret incir, alettin ve zehirli lambası fondaparinuks, boşteneke, bir tutam tebessüm, uffbengeldim, müşköhö öhö. yani evlenenler de bu dedikoduyu bertaraf etmek için derviş tarafından proje evliliğine itilmiştir.

mevzuya ilk uyanan ilşah abi kurşun döktürdükten sonra evlendi ve sözlükten ayağını kesti. hani iyi düşünün derim.
Yanlış olduğunu düşündüğüm bir önerme. Hele sözlük yazarların neredeyse yarısının evli olduğunu ve hala burada olduklarını düşününce bunun çok zor olduğunu düşünüyorum. Bu sözlük bir çeşit bağımlılık gibi. Bırakılmıyor. Ayrıca bırakmaya bir lüzumda yok. Hani olsa bile bunun evli olmak ile alakası yok. Yazadurun efenim.
öncelikle bu aleme bir kez girdiniz mi çıkamazsınız.

dervişle kırmızı çeştır berjerlerde karşılıklı oturduğumuz ve bana hurma ile leblebiyi uzattığında sorduğu soru hala aklımda.

derviş: Sen de herkes gibi bir köle olarak doğdun. Dokunamadığın, tadamadığın ya da koklayamadığın bir hapishanedesin. Beyninin içi bir hapishane. Ne yazık ki, cogito'nun ne olduğu kimseye anlatılamaz. Bunu kendin görmek zorundasın. Bu senin son şansın. Bundan sonra, bir geri dönüş olmayacak. leblebiyi alırsan, bu hikaye sona erer, yatağında uyanırsın ve istediğin her neyse ona inanırsın. hurmayı alırsan sözlükler aleminde kalırsın. Ben de sana tavşan deliğinin gittiği yerleri gösteririm. Unutma… Sana vadettiğim tek şey gerçek, fazlası değil…” demişti.

ben de ona: "medine hurmasıysa alayım, ötekiler gaz yapıyor" demiştim.

evlendik, çoluk çocuk sahibi adam olduk, ama o gün bugündür de buradayız.
bırakmak değil o güzel kardeşim , bırak-tı-rıl-mak .
her girdiğimde eski sevgililerimle konuştuğumdan evde huzur kalmıyor akşam bilgisayarla uğraşınca.

annemlerle kalırken bilgisayarla yaptığım her iş oyundu , mhrs den randevu bile alsam ''koca adam bilgisayarla oyun oynuyor'' oluyordum.
şimdi de hep eski sevgililerimle konuşuyorum .