evlenme şartıyla mahrem yerlerinize bakabilirsiniz

1 /
Kaçmaya çalışıp en sonunda dayanamayıp yazdığım başlıklardan biri daha.

Sözlükteki hemen herkesin aslında ne demek istediğini bildiği ancak dalgaya almaktan da kendini alamadığı sözde fetva.
mahrem yerler ile kast edilen; kime göre ve neye göre sorusuna çıktığı için olmuş bu kafa karışıklığı. tesettürü, başını örtmekten ibaret görenler için elbette mahrem yerler deyince akıllara başka bahisler gelir, doğal olarak. oysa kadınların kutsal bir hazineymişcesine tesettür içinde muhafaza edilmeleri hususunda el, yüz ve dahi ayakların bile mahrem yer olup olmadığına dair ihtilaflar olmuştur. ihtilaf derken bu yerler bile mahrem yerler konusuna uygun görülmüştür yani tesettür bu kadar derindir. evlilik niyetli görüşmeler konusunda bir sahabinin, evleneceği kadının ayağının üstünü görüp de beğenerek evlendiğini biliyor muydunuz peki?
Tutarsız bir önerme. Yerlerinize değil de "yerlerine" olmalı. Yer? Uzuv sanırım. Tenselliğin şehvani koordinat bölgeleri. Öbür türlü insan şahsi, evet şahsi, mahrem bölgesine bakıp mezkur uzuv yahut uzuvlardan icazet mi almalı?

Taraflar birbirlerinin güneş görmemiş yerlerini mi görecek?

- tam göremedim, üzerinize afiyet astigmat var da, biraz da aralasanız...

Neuzubillah.

Dincilik ruh hastalığıdır.
İmam Hatipler kapatılsın, teşekkürler.
Ne demiş bağzı fıgıh alimlerimiz! Harama düşmemek için " hile-i şerriyye" yapabilirsiniz. Şimdi, bir kızın vücudunu tanımak için zina yapacağına, ailesinin yanında cılbat bak!

Ne kafa ama? Bu hoca takımı hayatta yaş yere basmaz. Alacağı malı bilmek ister, her konuda.