evlenme teklifi eden kadın

1 /
Her ne kadar hoş karşılanmasa da kocaman yürekli kadındır sevgisinden emin duygusunun arkasında. gözü kara tiptir her babayiğidin harcı olmaz. Aslan aslan. *
neden olmasın? er kişinin sevdiğinden eminsem, bir gece ansızın e de bi li rim dırırırımm. yahut o bana eder sonra kabul edip ben de ona ederim, evlenme teklifi almak nasi bı duyguymuş o da hissetmiş olur hem. *
Zaman zaman mutlu sonla bitse de genelleme tam tersi istikamettedir.
Çünkü ortalama bir kadın erkeklere kıyasla karşı cinsi daha zor beğenir, çıta yükseltir. Bu sebeple beğendiği erkek büyük ihtimalle kendisine olumlu dönüş yapmayacaktır.
örnekleri olmakla birlikte, tabuları yıkmayı başarabilmiştir. aslında evlilik teklifinin de iki kişiyi ilgilendiren bi durum olduğunun, bunu kişiselliğe döküp teklif beklemektense kendisi etme kararlılığını göstermiş kişidir. keşke en kolay yıkılabilen tabu bu olsa.
istenmeyen bir şeydir ama erkek de mal değneği gibi yıllardır gezip tozup hala teklif etmemişse usüle aykırı bir şekilde yapılabilir. mesela "olm sen ne ayaksın benle evlenmeyeceksen boşuna beni oyalama ben de yoluma bakayım " denebilir.
i̇şini sağlama alan kadındır.
günlerce hatta aylarca evlilik teklifi bekleyip büyük hayaller kurduğu teklifi bir türlü alamayan kadınların sayısı hiç de az değildir bana kalırsa.
böyle bir durumda kadının evlenme teklifi etmesi de pek tabiidir.
tuhaf karşılanmamalıdır.

bununla birlikte dorian gray'in portresi'nde geçen bir cümle vardı.
#6811030
"kadınlar bizden çok daha pratiktir. bu gibi durumlarda bizler evlilikten söz açmayı çoğu zaman unuturuz da onlar hep aklımıza getirir...erkekler evlenme teklifi etmez. evlilik teklifi her zaman kadından gelir"

bu söze kati suretle katılıyorum.
kadınlar evlenme teklifi etmezler belki ama bir şekilde ima ederler, laf çarparlar hatta arkadaşlarını aracı olarak kullanırlar. lakin anlamak istemeyen anlamaz.