evlenmek

1 /
bir çift biliyorum.

birisi diğerinin boyu posuna/masmavi gözlerine diğeri de onun süt beyaz tenine/yemyeşil gözlerine vurulmuş da evlenmişler. falan. *

hadi böyle evlenmişler, bari çocuk yapmasalarmış. yanlış yanlış işler.

neyse, böyle evlenmeyin.
İki insanın bir evi paylaşmak, bir ömür boyu birlikte olacaklarına soz vermek amaçlı yaptıkları resmi birliktelik. Evliliğin kaba taslak tanımı budur.

Evlilik ile alakalı evli ya da bekar olsun yorum yapmak yahut yorum yapanları dikkate almak çok saçmadır. Çünkü evlilik bir isimdir. Bu ismin anlamını kişiler kendileri belirler. O yüzden herkesin evlilik hayatı farklidir ve farklı olacaktır. Dolayısıyla herkesin hayatına kimse karışamaz. Yaşayıp görün derim ben, zira tavsiye alınamayacak bir konu bu.
Sözlük yazarlarının her gün bu konuyla ilgili başlık açtığı, sonrasında 'ıyy yok evlilik tükaka evlenmek demek herşey demek değil, özgürlüğümü yaşarım' diye dem vuranların her gün uğradığı başlıklar, başlıklarımız. Madem hevesli değilsiniz neden bu kadar bu konuyla haşır neşirsiniz anlamıyorum.
bir bekar yaratık evliliğin ne olduğunu asla anlayamaz; anlayacağı şey sadece evliler olacaktır. ancak bir evli; bekarı, bekarın evliliği anladığından çok daha iyi anlayabilir. bu yüzden bekar arkadaşların yaptığı aptal aptal yorumlara mabadım ile gülüyorum. evlilik iyi mi kötü mü diye kafada bir sınırlama veya karşıt kıyas yapan gerzekler evlendiği zaman mutlaka sorun yaşarlar belki ayrılmazlar ama ciddi problemler yaşayacağı kesin. evlenmek nedir? evliliğin temeli, iki tarafın beklentisi ve en kötüsü geri zekalı ailelerin evli çiftlerin birbirinden beklentisinden daha fazla şeyler beklemesi... alabildiğine derin bir düşünme işine girişmeden yapılan beyinsizce evlilikler ve bekarların bunu görüp tiksinmesi... iki tarafın sevdiği, tek tarafın sevdiği, iki tarafında sevmediği, birinin nefret edip diğerinin onun nefretini bile sevdiği evlilikler var. kendi yaşadığı olumsuz evlilikten evliliğe lanet okuyan ultra aptallar bile evleniyor işte. ne diyelim evlenin ne olduğunu görün başka türlü hiçbir zaman anlayamayacaksınız.
Tsunami gibidir. (yazar olan değil) eğer yüksek ve sağlam binalar inşa ederseniz en fazla serinlersiniz. Ancak hayatınızın temelini dere kenarına atarsanız evlilik sizin içinizden geçer. Bırakın evlenmiş olduğunuza, babanızın annenize hallendiği güne lanet okursunuz. Evlilik aşkı öldürmez. Evlilik sizi öldürür. Aşk baki kalır.
Öyle zorlaştırıldı ki toplumda. Mutluluktan çok zorluk geliyor artık aklıma. Nişan düğün mobilya kimi diyor 150 bin liran olmadan hiç girişme kimseyi de boşa oyalama kimi diyor bu devirde ev araba olmadan evlenilmez ulan tamam babadan zengin olanlar ne ise de 3 bin 10 bin lira arası maaş ile çalışan birinin ev alması için en az 40 yaşına gelmesi lazım.evler olmuş 500 bin lira. Ulan şu insanları evlilikten korkutan bu sistem ne İslam kültüründe var ne türk kültüründe. Maazallah bir de evlenip bosanirsa erkeğe hayat cehennem gibi oluyor.