evlenmemek


evlenmeyi istememek, evlenme fiilini gerçekleştirmemek.

ergenlikte flört sakıncalıdır derdi din kültürü hocamız. düşünceleriniz henüz şekillenmedi, yanlış kararlar verirsiniz ve zararlı çıkarsınız. tüm hayatınızı etkileyecek yaralar alabilirsiniz...

hani dışarıdan baksam kendime bir başkasına bakıyormuş gibi; çok kolay eleştirir, çok kolay ezber cümleler kurardım. ya o kızın düşüncesizliği der herkes öyle değillere bırakırdım kendimi. evet, mantıklı olan da bu! o kız öyleydi ve geçti gitti artık. önünde uzun bir yaşam var!

ama işte bir saplantıyı saplantı yapan da bu ya!!.. mantığı kabul etmeyişi. tıpkı aşk gibi. fakat heyecan yerine acı verişi...

hep bir kızım olsun istemiştim sözlük. 5-6 yaşlarına geldiğinde uzun saçlarını okşayacağım, onu parka götürüp, ona pamuk şekerler alacağım. ama...ama nafile.

ah be sözlük!
devamını gör...
kim hayatının sonuna kadar yalnız yatağa girmek yahut nefsine hakim olamayıp zinâ yapmak ister ki.

saçmalıktır. tercihmiş peh.

beni evlendirene organlarımı bağışlıyorum, evet. *


bu arada evet kız çocuğu. benim kızım !
devamını gör...
bunun bir seçim olduğu, ancak seçilemediği anlaşılır. yalnız ve yalnız evlendikten sonra. neydi? anlamak geriye doğru mümkündü ama ancak hayat ters yönlü yürüyor. en azından gezegen dünyada.
devamını gör...
olmuyor diyip umutsuzluğa kapılmak için çok erken. yaşamak istedikleriniz ve beklentileriniz gayet normal.kimse size bunlar nasıl beklentiler diyemez.yalnız bu tamamen kısmet işi. hiç ummadığınız zamanda öyle biryerde yüreğinizi yerinden oynatacak biri çıkar ki karşınıza,pat diye evlenmişsiniz. ama zamanı vardır.
insan sanki geçmişte yaşadıklarından dolayı, bir daha böyle birşey yaşayamayacağını sanıyor. karşısına birileri çıkıyor ama, hep hüsranla sonuçlanıyor. gönlü artık istemiyor insanın. ama işte vakti ve doğru kişi gelmemiş demektir. gelince, herşey yolunu bulup gidiyor zaten..


devamını gör...
gençlerin maddi çoğunlukla maddi kaygılardan dolayı aldıkları karar. ama bu durumu evliliğin sıkıcı olduğuna getirmek haksızlık olur zannederim. biraz amiyane olacak ama şöyle bir söz var 'kedi erişemediği ciğere mundar der.'
devamını gör...
çevreden gelecek olan ''evlen artık'' baskısı ve diğer tüm söylemlere aldırış etmeden rahat bir yaşam sürmek..
akıllıca bir davranıştır..
bir imza atılacak sonra biz evlendik..(ne gerek var böyle boş şeylere)sevmek için imza şart değildir zaten evlilik kurumu da gereksizdir..(toplumsal baskı)
bir insanın daha sorumluluğunu kaldırmak zor iş sonra çoluk çocuk ohooo uzun ve boş işler..
bizimki evlenememek değil de evlenmemektir başa dert almamaktır..bunu gel de anlat insanlara...anlattık ve sonuç ;
(bkz: evde kalmış..
(bkz: kişisel terciği ama askerliğini de yaptı bu çocuk evlensin biz de torun torba sevelim
)
(bkz: kız kurusu)
(bkz: bu çocuktan adam olmaz bir gelin getiremedi
(bkz: gelinlik yakışmaz evlen artık kızım kaç yaşında evleneceksin..?(inşallah böyle birşeye hiç bulaşmam hiç gerek kalmaz
)
(bkz: evde kalmışsa var bunda bir iş)
oysa ki böyle sözlere hiç gerek yok...evlenmiyoruz işte evlenmiyoruz..
devamını gör...
tercihle taaluk olan bir durumdur.

özelikle kadınlarda baş göstermelidir bu taaluk. evlenince kadının sanki bir ayağı bağlanıyor. yaşayamıyor eskisi gibi. gül gibi yaşayıp giderken ikinci bir kişinin sorumluluğu. çekilir dert değil. cekip gidemiyorsun mesala canın isteyince. yalnızlık bir lüks oluveriyor, tüm alışkanlıklarını alaşağı ediyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.