evli misin diye soran kız

1 /
Kız mı dedim ? yok, dün ya da evvelsi gün bir müşterim olan ihtiyar bir teyze sordu; ''Çoluk çocuğun var mı evli misin?'' diye sordu. Ben de, yok evli değilim diye cevapladım. ''Aman evlenme bu pahalılıkta'' dedi sonra.

Kız mı ? Direkt anlarla onlar, sormaya ne hacet.
olmayacak bir adama farklı niyet beslememek için işini sağlama alıyordur. ha, öyle direk sormasa iyiydi, ama ne yapsın şimdi. belki çaktırmadan yüzük var mı diye bakabilirdi. biliyorum bu işi ben ya. ama belki de yüzük takmıyordur. direkt sorması iyi. ama eksik eylem. ardından güvenmeyip nüfus kağıdını istemeli. erkek milleti, güven olmaz pamuk şekerler.
olan kizdir. ama once sevgilin var mi der. maksat sevgilisi varsa belki ayrilir umudu.
ayrica uber ust versiyonu sevgili ister misin diyeni vardir ki, bunu dedirtebilip de red diyen... dur kaciyim ben*
evli misin diye soran teyzeymiş .eğer öyle ise beğenmiş, hemen uygun bir kısmet düşünmüş git de şöyle teyze modeli var.seviyorum bahanesiyle ellerinizi tutup çaktırmadan yüzük kontrolü git olarak iyi niyetlidirler iyi ki varlar yoksa nasıl kısmet bulucaz.
o kadar net ve açık yürekli kız olabilemez. çook dolaylı yollardan sorarlar ya da bir şekilde öğrenir merak eden.
erkek kıza sorsa sorun ama, kabalık. ya aklıma geldi, benim nakliyecim var bi abi. biraz kaba saba bir adam aslında. öyle konuşuyoz, direkt soruyormuş muhabbet ettiği kızlara evli misin diye. kendisinin evli çocukları var, yani çok genç sayılmaz. kızların hoşuna gidiyormuş. bir tanesi abi sen ne kadar net adamsın falan demiş. ben sizi evlendirme derdindeyim demiş bizimki de. hatta elimde 3 tane aday var demiş. * bu iki hafta önceydi, dün mü bugün mü ne, iki çocuklu biri var, du bir resmini çekip atayım ona dedi bana. kimseye ümit verme dedim. Çekme dedim. *
vay arkadaş, adam çok kolay diyalog kurabiliyor, samimi olabiliyor. demek ki bizimkisi hep incelikler yüzünden.