Evlilere tavsiyeler

1 /
Birbirinize kırgın, dargın, kızgın uyumayın. Öyle uyusanız da öyle uyanmayın.
Yani meseleniz neyse bunu gün bitmeden halledin ya da ertesi gün olduğunda dünün meselesini dünde bırakmış olun.
mal mal bağırıp insanın ashabını bozmayın. biz mecbur muyuz sizin ailevi sorunlarınızı dinlemeye. neden her gittiğim yerde sorunlarını eleştiri kültürü ile çözebilecek insanlar yerine ayılarla komşu oluyorum.
yeni evlilere verilecek en güzel tavsiye eşinizin ailesindeki diğer aile fertleriyle ilgili gereksiz yorum yapmaktan kaçının. herkesin yaşam tarzı, geldiği kültür farklı sonuçta. şahsınıza doğrudan bir halel gelmiyorsa insanları hatasıyla günahıyla olduğu gibi kabul edin. yaşları kemale erdiğine göre bu saatten sonra kimse sizin istekleriniz doğrultusunda şekillenmez. o halde herkesin anasına kimse karışamaz.
Bekara eş boşamak kolay olur derler.
O sebeple evli olmayanların vermemesi gereken tavsiyelerdir.
Bakın ben veriyor muyum? Vermiyorum çünkü evli değilim.
tadını çıkarın. sonra da boşanmış olmanın tadını çıkarırsınız. geri dönüşü yok çünkü, anın tadını çıkarmak şart.

şaka şaka, ciddiyim şaka. ben ne anlarım.

boşanma oranlarının artması üzüyor beni *.
aldatmayın ve aldatmaya yeltenmeyin.
aldatmak anlık bir şey değildir. yanlışlıkla yapılan bir şey değildir.
aldatmaya yeltenirsen ipin ucu kaçar.
eğer evliliğinden memnun değilsen boşanırsın. boşanmak yolun sonu değil. rezil olan şey aldatmaktır.

şimdi bir olay anlatayım.
geçenlerde öğlen bahçeliye kahve almaya gitmiştik. kısıtlamadan dolayı al-götür yapabiliyorsun sadece. i̇çerde kimse yoktu. tek barista çalışıyordu. 3 kişi gittik. evli olan arkadaş, barista kızla "parfümün güzelmiş" falan filan diye biraz muhabbet etti siparişleri alırken.
teknik olarak aldatma değil tabi. biraz muhabbet ettiler sadece ama kızın içine düşüncek. ulan ayı sana ne kızın parfümünden. nerde potansiyel görse yanaşan tipler benim midemi bulandırıyor.
Yatak odasındaki birebir sorununuzu salona taşımayın. Hakeza salondaki sorunlarınızı kapı eşiğine bırakıp öylece evden çıkınız. Mutfaktaki sorunları da... Diyeceğim, evinizin duvarları diğer duvarların aksine dilsiz'dir, siz lafazan olmayın. Eve de iş getirmeyin.
Birbirinizi anlayın, dinleyin, hatalarınızın farkına varın ya da varamıyorsanız söylenmesi halinde kabullenin. Yoksa dar bir çıkmaza girersiniz. Eğer bu dar çıkmazın çözümü yoksa birbirinize daha fazla işkence etmeyin, zaten bitmiş olan evliliği resmiyete dökün.