evlilik teklifi

1 /
Tören havasında olmayan filmlerdeki gibi "minik sürprizli" olanını hoş görüyorum.
içinde tek masraf "yüzük" olacak ise kabulum. ama viyanaya sefere gider gibi saçmalayanları görünce... Kabul etme diye bağırasım geliyor.
her zaman yönetmen ya da senarist olmak gibi bir hayalim vardı.
evlilik teklifi denilince aklıma hemen bir sahne geldi.

kadın adamın çenesine yumruğu çakıyor ardından karnına tekme atıyor.
(seks öncesi kavga değil bu yolda sıradan bir omuz atma kavgası, mekan adana olunca normal)
adam acıyla diz çöküyor ve eline ağzına götürüyor diş teliyle birlikte kırılan dişi eline düşüyor.
ve ağzı burnu kan revan içinde ne yaptın sen der gibi kadının gözlerine bakıyor.
kadın birden çığlık atıyor.
-evet eveett evegghhghhhttttt

fantastik absürd komedi gibi gelebilir ama evlilik tekliflerinin çoğu dışarıdan böyle gözüküyor.
acı çeken mal bir erkek ve anlamsızca zevke gelen kadın.
Bana hanım teklif etti, sonra kuyumcuya gidip iki tane alyans aldık, sonra da pakeeeeet !
T: kişilerin rafine zevklerine kalmış durum. Ama şahsi fikrimi beyan etmem gerekirse maksimum romantizm içeren evlilik teklifi şudur:

[git görsel]
#7154671
Hiç de geri kafali falan değilsin.

Mevzu illa diz çöktürmek midir? Yoksa özel bir an paylasmak midir? İlla o tatmin yasanacak bu mudur ileri kafalilik? İnstagramda x yapti biz y olarak onlari geçmeliyiz.

Planlar, konseptler, senaryolar.... tabi produksiyon gerekiyor bir de. Öyle organizasyon da beğendiremezsin. İki gönül niyet etmiş... kendi aralarında olsa bu teklif? yok canim "aaa öyle evlilik teklifi mi olur? kimse çatlamadı. Durum türkiye'de bu fakaaat meraklisi olsun olmasın edin bu evlilik teklifini. Yahu zaten evlenecektik ikimizde bu yola girdik ne manası var demeyin. çünkü 10 sene 15 sene 20 sene sonra bile karsiniza çıkar. Özellikle de her evlilik teklifi videosu izlendiğinde ya da sokakta, bir mekanda görüldüğünde. Kadınlar buna çok büyük önem veriyor. Benim sözüm elestirim zaten işi şova dökenlere kocis tayfasina...
sanırım geri kafalıyım. bilmiyorum. 2-3 yıl flört edip zaten evleneceklerini bilen kişiler, evlilik teklifi için neden böyle şeyler yapıyorlar. yani zaten evliliği düşündükleri için görüşmüyorlar mı? hadi tamam kabul edelim. ama bu 2-3 yıl sonunda bir güzel mekanda, romantik bir kurgu ile evlilik teklifi yapılınca kızcağız neden hiç beklemiyormuş gibi, heyecanlanıyor. evet evet diyor. zaten bunun için görüşmüyor muydunuz. zaten evliliği düşünmüyor muydunuz. evet odunum kabul ediyorum. ama bunu anlayamıyorum.

ne bileyim seviyorsanız ilk defasında. seni seviyorum ve evlenmek istiyorum. benimle evlenir misin. bana bu daha etkileyici geliyor. 2-3 senenin sonunda değil. ta en başında. kalın kafalıyım. odunum. tekrar. tekrar. anlayışsızlığım için özür...
profesyonel organizasyonlar, konseptler eşliğinde yapılan teklif.
amaç teklif falan değil. dostlar alışverişte görsün.

ben evlilik teklifinde bulunmasan da bir zatı muhtereme özel bir yüzük almıştım. bence teklif edilen kadar teklif eden içinde çok heyecanlı bir an.
o yüzden özel olması ve süprüz olmalı. çünkü süprüzler güzeldir.