faiz lobisi

kan emici faizci düzen, lobi.

açılması gibi kendisinin üzerine durulması da gecikmiş bir başlık. öyle kolay mı faiz düzenini karşına almak. artık yatak odasına bile kredi alarak gidiyoruz. küresel sermayenin lordları bu lobiyi ofsayta bırakmaz.

bireysel faiz işi hem zordur hem de netameli. ancak kamusal tefecilik ve buna karşı mücadele zaruridir. küresel tefecilerin bizden kat kat aldıklarını burunlarından getiremezsek biz ancak parklarda ve kumsalda anti-kapitalistcilik oynarız.
devamını gör...
belediye reisiyken gecelik repo haram değil diye fetva veren iki hafta önce de faiz bu dünyanın ekonomik bir gerçeği diye beyanda bulunan zatın uydurduğu hayali düşmanı işaret eden tabir.yani duyan da fidel castro konuşuyor falan sanacak.birkaç haftaya borsa çakılıp,faiz yükselince marko paşa'ya anlatır bu masalları...
devamını gör...
anladığım kadarıyla puşt gibi ... gibi bir şey. eğer tayyip erdoğan'ın belediye reisi iken repo haram değildir diye fetva verdiği biliniyorsa ispatlanması lazım. (bana öyle bir şey denmedi) ha iki hafta önce faiz bu dünya düzeninin bir gerçeğidir, lafını da söylemeyecek tek bir kişi olamaz. çünkü bu inkar edilemeyecek bir gerçek. bir şeyin realite olduğunu söylediğimizde o şeyin doğru ve ideal şey olduğunu söylemiş olmayız. sadece bir vakıayı ifade etmiş oluruz. eğer insanları vakıaları ortaya koyduklarından dolayı suçlayacaksak? o zaman en başta haber muhabirlerini kötü haberler verdiklerinden dolayı suçlamalıyız. ne diyordu rahmetli? ağaç, şarap, sen ve o.
devamını gör...
belkide gezi parkı olaylarının arkalarında bunlar yoktu, sonradan duhulda olmuşta olabilirler. ama başbakanın eline öyle bir koz geçtiki. başbakanın ustaca kullandığı siyaset ile kürt sorunun çözümü ile birlikte faiz lobisinin etkisinide yitirmesi bu ülkeyi uçuşa geçirecektir. muaviyeden, amr bin asr dan sonra gelmiş geçmiş en büyük müslüman siyasetci denilirse yeridir.

ha ferhad vur kazmayı çoğu gitti azı kaldı

demiştik dimi: ( #791826 )
devamını gör...
10yılda 642milyar doları kendilerinden kurtarmışız, çantada keklikmişti oysa.

tayyip istifa he he...

haydi oyuna gençler. hep bir ağızdan bağırıyoruz, tayyip istifa...
devamını gör...
sen o faiz lobisi ile bir savaşı kurgula ( suriye ya da iran eksenli) sonra çık ortaya faiz lobisi ortalığı karıştırıyor de. en iyisi sus!
devamını gör...
--- alıntı ---
başbakan yardımcısı ali babacan, başbakan tayyip erdoğan’ın da dile getirdiği faiz lobisini ‘yüksek faizden istifade edenler’ diye tanımlayarak ‘onlar kendilerini biliyorlardır’ dedi. babacan bankacıların günlük siyasi yada ideolojik tartışmalara girmemeleri gerektiği uyarısını yaptı.başbakan yardımcısı ali babacan, bankacıların günlük siyasi ya da ideolojik tartışmalara karışmamaları gerektiği uyarısında bulunarak, “bankalar, günlük akımlara kapıldıklarında kendi işleri ile sıkıntılara karşı karşıya kalabilirler. bizim bankacılara tavsiyemiz; günlük siyasi, ideolojik tartışmaların dışında durmaları ve kendi işlerine odaklanmaları” dedi. babacan, tbmm plan ve bütçe komisyonu’nda, ödeme ve menkul kıymet mutabakat sistemleri, ödeme hizmetleri ve elektronik para kuruluşları hakkında kanun tasarısı üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.ali babacan, bazı maddelerin yasaya konulmamasının, yönetmeliklerle düzenlenmesinin istendiğini anımsatarak, bunun uygun olmayacağını, yasada yer almayınca idari mahkemelere, danıştay’a gidilebildiğini söyledi.

çek tutari artiyor

çekte hapis cezasının 2012 yılı şubat ayında kaldırıldığını anımsatan babacan, 2012’de bir önceki yıla göre kullanılan çek tutarında yüzde 18,9 artış olduğunu kaydetti. babacan, bu yılın ilk 5 ayında da geçen yılın ilk 5 ayına göre yüzde 8,11’lik bir artış olduğunu ifade etti. babacan, geçen yıl karşılıksız çıkan çeklerin oranının yüzde 4,63; bu oranın yılın ilk 5 ayında da yüzde 3,82 olduğunu vurgulyarak, 2007-2008 krizinden önce bu rakamların yüzde 5’in altını görmediğini, hapis cezası kalkmasına rağmen çek kullanma oranının arttığını bildirdi.

heterojen gruplar

başbakan erdoğan’ın, istanbul ve türkiye’nin diğer illeri ile ilgili projeleri takip etmesinin son derece normal olduğuna işaret eden babacan, şöyle konuştu: “taksim gezi parkı olaylarındaki kalabalıkları heterojen grupların oluşturduğunu görmemiz gerekiyor, tek bir grup değil. burada illegal örgütlerin istismarının da sözkonusu olduğunu bilmemiz lazım. bunu gözardı edemeyiz ve bunun da gereğini yapmamız gerekiyor, diğer vatandaşların can güvenliği ve emniyeti açısından. şu da varki bunun piyasa ve ekonomi boyutu. türkiye’deki bu sosyal ve siyasi gelişmelerin mutlaka yatırımcılara doğru bir şekilde anlatılması gerekiyor, yatırımcıların da türkiye’de olanları doğru okumak için de bir çaba içerisinde olmaları gerekiyor. özellikle bu tür olaylarda yanlış bilgilendirme ya da kasıtlı yanlış bilgilendirme sözkonusu olabiliyor. bütün bunları da biz çok çok yakından izliyoruz, takip ediyoruz. bunun gereğini de zamanı geldiğinde yapacağız.

itibarinizi koruyun

bankacılık güven ve itibar üzerine yürüyen bir sektördür. her bankacının kendi bankasının güvenini ve itibarını korumak için çaba içerisinde olması gerekiyor. bankacılarımızın günlük siyasi ya da ideolojik tartışmalara karışmamaları gerekiyor. dünyada da zaten bunun örneğini pek kolay kolay göremezsiniz. bankalar, günlük akımlara kapıldıklarında kendi işleri ile sıkıntılara karşı karşıya kalabilirler. bizim bankacılara tavsiyemiz; günlük siyasi ideolojik tartışmaların dışında durmaları ve kendi işlerine odaklanmaları.”

faiz lobisi kendisini iyi bilir

babacan, “faiz lobisi kim? diye sorulduğunu” anımsatarak, “faizlerin yüksek olmasından istifade edenleri” faiz lobisi olarak tanımladı. babacan, “kimlerdir? herhalde kendilerini iyi biliyorlardır diye düşünüyorum” dedi.
--- alıntı ---

*
devamını gör...
erdoğan'ın dediğine göre akp zamanında 5 kat büyümüşler. lakin erdoğan da faiz lobisine karşı olduğunu söylüyor. o halde niye bu kadar büyümesine izin verildi ilginç gerçekten. çünkü 5 kat büyüme heralde uganda'ya muz ihraç edilerek olmadı. yoksa erdoğan'ın dediği gibi faiz bir dünya gerçeği mi?
yapılan açıklamalara göre şimdi kim kime hangi faize, lobiye karşı insan ona bile şaşırıyor. bu kadar da çelişki olur mu yahu.
devamını gör...
neden türkiye ile kavgalilar?
derinlemesine bakıldığında türkiye ve recep tayyip erdoğan hükümetinin uyguladığı politikalar, rothschild'ların dünya politikalarına üç açıdan ters geliyor.
1- türkiye'nin uyguladığı para politikaları aile'nin ülkeleri sömüren finans imparatorluğu için büyük tehlike. çünkü türkiye'nin faiz düşürme adımları diğer gelişen ülkelere örnek oluyor ve uluslararası bankerlik sisteminin gelirlerini azaltıyor.
2- rusya ve latin amerika'daki petrol şirketlerinin devletleştirilmesi nedeniyle rothschild 'ların petrol kaynakları üzerindeki etkisi azaldı. buldukları yeni büyük yatakların taşınıp satılabilmesi için de türkiye üzerindeki kontrol hayati bir önem taşıyor.
3- siyonizmin kurucusu ve en büyük sponsoru olan aile, türkiye'nin başta israil olmak üzere ortadoğu ve yeni dış politikasını onaylamıyor. ortadoğu'da yeni yaratılan gerilimde de muhtemelen aile ve bağlılarının rolü çok büyük.

devamını gör...
gezi olaylarının hemen ardından merkezi ingiltere olan bir kuruluşun türkiye temsilcisinin gönderdiği rapora göre ak parti hükümeti zorunlu eğitimi 4 yıla indirmiş ve taliban tarzı şeriatı getirecekmiş.

yorum sizin..
devamını gör...
lobilerin hasıdır(!) faizizmin, faşizmi tokatladğının kanıtıdır adeta.

“… bankacılık sektörü geçen yıl 23.5 milyar, bu yılın 5 ayında 11.4 milyar net kar etmiştir. türkiye’de bankalar ekonomi içinde orantısız bir konuma sahip durumdalar. türkiye’deki 249 sanayi kuruluşunun 49 banka kadar bile kar edemediği dikkate alındığında ekonominin reel sektör gücünün kuvvetlendirilmesi ihtiyacı ortaya çıkacaktır. bankacılık sektörünün 2013’ün ilk 5 ayında faiz gelirleri 44.6 milyar lira, toplam faiz dışı gelirler ise 12.6 milyar lira olarak gerçekleşti. bu yılın ilk 5 ayında bankaların vatandaştan aldığı komisyon ve banka hizmeti ücretleri 8.9 milyar liraya ulaştı. [...]

“ak parti iktidarında devletin ödediği faiz 2011’de yüzde 17.6’ya, 2012’de yüzde 16.6’ya düşürülmüştür. bu durumda türkiye’deki faiz lobisini son derece rahatsız etmiştir. zira faizler yüzde 60’larda devam etmiş olsaydı faiz lobisi 11 yılda 642 milyar lira ilave para kazanacaktı.” [...]

“kaos lobisinin güdümündeki faiz lobisinin amacı türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde ekonomik krizler çıkartmak, yönetim değişiklikleri marifetiyle önce teknokratları, daha sonra kontrol edebilecekleri kadroları iş başına getirmektir. bunun son örneği italya ve yunanistan’da görülmüş geçiş hükümeti olarak teknokrat yönetimler oluşturulmuş mevcut siyasi kadrolar tasfiye edilmiştir. son dönemde türkiye ve ortadoğu’da yaşananların arkasında kaos lobisi bulunmakta. lobi suriye ve mısır meselesinde başı çekmekte …”

metin arslan / bugün-

devamını gör...
şeması şu şekildedir.

--- alıntı ---

bakın, dünyada 6 büyük şirket vardır!
bank of america: rockefeller ailesi
jp morgan: morgan ailesi, rockefeller'ın da hissesi var...
citigroup: rothschild ailesi
wells fargo: fargo ailesi, rothschild ailesi
goldman sachs: rockefeller ailesi
morgan stanley: morgan ailesi, rockefeller ailesi ve rothschild ailesi peki, bunlar nasıl birbirine bağlanırlar? işte bizim başımıza gelenlerin arkasında kim olduğunu anlamak için bunları bilmek şart!

mesela bank of america, state street corporation, vanguard group, blackrock, fmr (fidelity), paulson, jp morgan, t. rowe, capital world investors, axa, bank of ny, mellon isimli hissedarlardan oluşur! bu şirketler bankayi oluşturur!
devam edelim...

jp morgan, state street corp., vanguard group, fmr, blackrock, t. rowe, axa, capital world investor, capital research global investor, northern trust corp. and bank of mellon gibi partnerlerden meydana gelir!

citigroup, state street corporation, vanguard group, blackrock, paulson, fmr, capital world investor, jp morgan, northern trust corporation, fairhome capital mgmt and bank of ny mellon.

wells fargo, berkshire hathaway, fmr, state street, vanguard group, capital world investors, blackrock, wellington mgmt, axa, t. rowe and davis selected advisers şirketlerinin bir araya gelmesinden oluşur!
şimdi bu tabloya bakınca ne görüyorsunuz?

anlatayım!

bütün bu devler arasında büyük dörtlü denilen state street corporation, vanguard group, blackrock, fmr (fidelity) şirketleri dünyadaki aği birbirine bağlar!

küresel sermaye denilen, faiz lobisi denilen hadise bu ailelerin birbirine bağlanması ve her türlü siyasi ve ekonomik kararı almasıdır!
bu aileler türkiye konusunda anlaştılar!

--- alıntı ---
devamını gör...
mahmut ustaosmanoğlu hazretlerinden icazet alıp, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde muvaffak olan recep tayyip erdoğan'dan korkması ve titremesi gereken lobi. konuya dair hadis ve ayetleri paylaşmaya herhalde gerek yok. resulullah (sav) faiz ve ve faiz yiyenler için "ayaklarımın altındadır" demiş. artık milletle devlet arasında yabancı da kalmadığına göre, ülkenin tulumunu sıyıran bankalar herhalde çok korkmaya başlamışlardır. merkez bankası da rothschild ailesinin elinden alınıp, herhalde kamulaştırılır. dr. yılmaz argüden de iyi bir müslümandır ama rothschild tarafından himaye edilmiş bir kere. o başka yerde de değerlendirilir. diğer kramplar da zaten peşi sıra çözülür. hatta bakarsınız incirlik hava üssü ve tüm nato birlikleri de lağvedilir. hiç değilse katolik bolivya'nın iradesi kadar irade en azından gösterilebilir. müslümanız demekle iş bitseydi, ne gerek vardı seçime, demokrasiye değil mi?
devamını gör...
bankerlerin isteğini geri çeviren lincoln'ü, federal rezerv'i desteklemek istemeyen mckinley'i, federal rezerve rakip olarak c note'u çıkaran jfk'yi anında öldüren lobi.
reagen da soğuk savaş sonrası yeni savaş politikasının ortadoğu üzerine olmasına karşı çıkıp bunları milyarlarca dolar zarara uğratacaktı, anında suikasta uğradı.
kaddafi merkez bankasını tamamen bağımsız hale getirip afrika para birimi politikası yüzünden anında alaşağı edildi.
say say bitmez. insan hangi örneğini vereceği şaşırıyor.
sonra da diyorlar ki öyle bir lobi yok
ülkesinı bankerlerin yani bu faiz lobisinin elinden kurtarmak isteyen kim varsa hep başına birşey geldi.
Allah'ın gazabı çok sert olacak bunlara.

tanım: anlı şanlı nwo'dur.
devamını gör...
bedelli askerlikle başvurulan kredilerle havadan epey para kazanacak diye eleştiriyor hükümet karşıtları ama şöyle düşünün senin 6 ay yaptığın askerlik hizmetini bizim evlatlarımız da çalıştıkları emek harcadıkları kah belki de babasının yadigarı bir toyotayı yahut annesinin miras düğün takılarnı satarak alıyor bunlar da bir bedeldir.
devamını gör...
--- alıntı ---

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ziyattin Tokar, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, hükümetin ekonomi, yatırım ve istihdam politikalarını değerlendirdi. Üretim yapılabilmesi için yatırım yapmanın gerekliliğine dikkat çeken Tokar, AKP hükümetinin son bütçe tasarısında yatırımlara yüzde 10 gibi küçük bir pay ayrıldığına dikkat çekti. yatırımların üretimi, üretimin ise milli geliri artıracağına vurgu yapan tokar, milli gelirin arttığı takdirde, kalkınmanın artacağını ardından ise sosyal ve psikolojik sorunların yok olacağını kaydetti. yatırımın önündeki en büyük engelin ise faiz sistemi olduğunu dile getiren Tokar, hükümetin görünüşte faiz lobisi diye bu sistemi eleştirse de bu eleştirilerinin hep sözde kaldığına dikkat çekti.

.....
üretim yaparsan işsizlik ortadan kalkar

Bütçedeki yatırım kalemi ile işsizlik verilerinin bir biriyle örtüştüğünün altını çizen Tokar, “İşsizlik sorunu AKP hükümeti döneminde tamamen kronikleşti. Artık ne yaparlarsa yapsınlar işsizlik göstergelerini tek haneye indiremiyorlar. Bu modelle de indiremezler” tepkisinde bulundu. Tokar, şunları kaydetti: “Siz üretim yapan tesisler kurduğunuzda işsizlik ortadan kalkacak ve toplumsal kalkınma olacaktır. Maalesef bugün bunu göremiyoruz. ‘Üretim yaptık’ diyorlar ama yaptıkları yatırımlar hep popülist yaptırımlar. Tabiî ki yol yapacaksınız. Ama borç alıp yol yapıyorlar. Sen borcu göstermelik hizmetlere aktarırsan ülkenin geleceği için bu heba olacak bir yatırımdır. Bir ülkede yatırımlar yapılabilmesi için tasarruf mevzuatının yüzde 30’lar seviyesinde olması gerekir. Bizde ise yüzde 13’lerin altına düşmüş durumda. Ülkede tasarruf edeceği bir para da yok. Toplumu tamamen tüketim toplumu haline getirdiler. Üretim yok ama tüketimde alabildiğince bir artış var”

--- alıntı ---
devamını gör...
türkiye'de reel faiz; yabancı sermaye için pozitif, yerli sermaye için negatif seyrediyor. faiz lobisinin bir başka tanımı da bu. keşke yerli sermayeci de reel faizden kazansaydı da, biz de faiz lobisinden bahsetmeseydik ama açıkça görülüyor ki sadece yabancı sermayedarlara yarayan bir lobi var. altını çizelim: burada dikkat edilmesi gereken husus faizden yerlinin kazanamamasıdır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.