fake hesap açmanın sözlüğe zararları

1 /
sözlüğe zararından ziyade bu yolu kullanamaya kadar üşen birinin şahsiyetine verdiği zararı tartışmanın gerekli olduğu mevzu. kendini ifade etmek için bu yollara başvuran birinin ruh sağlığının kontrol edilmesi gerektiğini düşünüyorum. ruh sağlığı yerinde ise özgüvenini geliştirmek adına eğitilmeli. zira fikirlerini bu şekilde beyan etme çabası özgüven eksikliğinin bir göstergesi olabilir.
Sözlük açısından kullanılan yan hesabın bir zararı olduğunu varsayamayız. Ama sözlük yazarlarına oldukça zararı var. Kullanıcı, kendisini gizlemek amacıyla yeni bir profil ve bu profile uygun bilgiler uyduruyor. Bu verilerle sözlük yazarlarını kandırmış oluyor. En kötü zararı ise kullanıcının kendisini görüyor. Kafasının içinde ister istemez -internet ortamında dahi olsa- sahte/çift kişilik sahibi oluyor.

Dünya sözlük, yazarlarının bu tarz zararlı davranışları gerçekleştirmeye gerek duyacağını sanmıyorum. Ne sıkıntınız varsa bunu doğru yollarla çözebilirsiniz.

He, troll amacıyla açılan yan hesaplara bir şey diyemiyorum. O eğlence amacıyla yapılıyor. Ama ciddi ciddi yan hesap kullanımı tehlikeli.