fatih altaylı

islam dinini cüppeli ahmet hoca'dan öğrenen ya da öğrenmeye çalışan köşe yazarı. gazeteci değil.
devamını gör...
içten pazarlıklı, saman altından su yürütmeye çalışan bir tip. dışardan özgürlükçü, dini hassasiyetlere saygılı falan gözükür ama alttan alta başka hesaplar güder. en bariz örneği iklim bayraktar'ı canlı yayına çıkardı. kadının adını temize baykalı sapığa çıkardı. kimin hesabına ne yaptığını ne yapmadığını eleştirel olarak biraz takip ederseniz çıkarırsınız.
(bkz: tatlı su kurnazı)
devamını gör...
donuk ve sevimsiz bir duruşu vardır gazeteciden daha çok, büfe görevlisine benziyor..

buyrun efenim ne arzu etmiştiniz! imajı veriyor.. "israil in hassasiyetine saygı göstermek gerek" diyen kalemi ve yüreği boş yazar, ikisi de boş ise neye yarar!

kulağa gelenlere göre de sözlükleri takip edip aleyhinde olan yazıları sildiriyor(muş)..
devamını gör...
bir ara galatasarayda da yöneticiydi kendisi.
devamını gör...
19 mayıs 2011 depremi esnasında tv'de program yapıyordu bu zat..hisseder gibi olmuş ama tam da emin olamamış sonrasında kanal son dakika olarak geçmeye başlayınca çok übermansch bir yorumda bulundu kendisi..

" doğa bizi uyarıyor "

ister istemez insan bi "te allam" diyor tabi ..kendisi belki bi masayı sallama gücüne sahip değilken cenab-ı hak ayağının altındaki yerküreyi sallıyor beşik gibi, paşam halen inanmamakta halen doğa,evren,kozmoz hallerinde..
devamını gör...
mhp kasetleri soruşturması kapsamında bilgisine başvurulmak üzere adliyedeymiş.

bakalım ne çıkacak işin içinden.
devamını gör...
yazılarında "ne zaman adam oluruz " diye notlar düşen ama bir türlü adam olamayan yanar döner insan.
devamını gör...
ayırd edici hiçbir gazetecilik ve yöneticilik özelliği olmamasına rağmen, hak etmediği mevkilere gelen bir şahıs.
devamını gör...
emsalleri gibi ağzı yamuktur, dili ağzında zor döner, hali iç burkar.
en son zaytung haber ajansı tarafından hekimlerin talihsiz yazarın çarpılmış olabileceği ihtimali üzerinde durdukları bildirildi.
devamını gör...
mehmet eymür onun siyah kod adlı bir mit ajanı olduğunu iddia etmişti. o sırada altaylı hürriyet gazetesi yazarıydı. 2000 yılının nisan ayında mehmet eymür'ün yaptığı açıklamalara karşı emin çölaşan ve tufan türenç karşı atağa geçip fehmi koru'nun mit ajanı olduğunu iddia etmişti. bu tartışma 2000'li yılların başarında mitçi gazeteciler tartışmasını başlatmıştı.
devamını gör...
habertürk gazetesi genel yayın yönetmeni fatih altaylı, kayıp türk pilotlarının naaşına ulaşılmasını dünükü yazısında alaycı bir üslupla ele almıştı. yazısında uçağın yabancı bir ülkeye ait gemi tarafından bulunduğunu sanan ve "şehitlerimizi elin gemisi buldu. türkiye'yi süper güç olarak görenlere gülüyorum. 5 milyonluk süper gücün, kendi şehidini bulacak bir gemisi, o derinliğe göz atacak bir batiskafı bile olmaması sizce de biraz acayip değil mi" diyen altaylı'ya tokat gibi cevap tsk'dan geldi.

genelkurmay'dan dün yapılan açıklamada düşen uçağın enkazının tsk'ya ait tcg çeşme gemisinin dip araması neticesinde bulunduğu belirtilerek, pilotlarımızın naaşlarının denizden çıkarıldığı belirtilmişti.

genelkurmay'ın bu açıklamasının ardından gözlerin çevrildiği fatih altaylı ise derin bir sessizliğe büründü.

*
devamını gör...
esnaflık mesleğini bir adım ileri taşımış kişi.hem yönetmen hem yapımcı hem oyuncu,onun gibisi az bulunur.
bozuk kumbarasını doldurma telaşında,para dolu elini arkasına her attığında çıkan sesin birikmiş paralardan geldiğini sanarak çoştukça çoşan ama arkasına baktığında sıra sıra bağlanmış tenekelerden başka bir manzara görmeyecek olan;sesli,ledli,kurmalı mengene aparatlı beşik dönencesi.
devamını gör...
geçen akşam programda denk geldiğim ve gözlüklerini acayip beğendiğim gazeteci. parıl parıl parlıyordu. gözlük sayesinde adam gençleşmiş tenine bi renk gelmişti sanki.
devamını gör...
levent kırca'dan tek farkı, birinin içeri alınan kadınlara dolaylı olarak diğerininse içeri alınmayan kadınlara direkt olarak fahişe demesidir.
devamını gör...
bugünkü yazısında ekşi sözlüğe ödemek zorunda kaldığı tazminattan ve bu tazminatın gittiği yerden bahsetmiş habertürk yazarı.
dediğine göre sağlam tazminat ödemiş. ayrıca başbakanla yaptığı bir buçuk saatlik programda dikkat çekici noktaları dile getirmiş.
http://www.cogitosozluk.net...
devamını gör...
bu aralar sosyal mecralarda apo zamanında idam edilmeliydi tarzında yazılar yazıp videolar paylaşanlara, gizli anlaşmalar yapılıp özerklik alınacağına veya ülke bölünecek parçalanacak diye düşünenlere şu yazının tamamını okumalarını tavsiye eder, biraz daha olumlu düşünmelerini öneririm:
fatih altaylı nın 'ben bunu hep savundum' başlıklı bugünkü yazısı:
http://www.haberturk.com/ya...
devamını gör...
teke tek programında başbakan'ı konuk etti bugün.

çok kurnaz bir adam. yahut dışarıya öyle yansıyor. başbakan'dan program başladığı andan * itibaren "alkolik" fetvası almaya çalıştı ama olmadı. programın bir yerinde "bira" ve "tc" muhabbeti oldu. yanlış aklıma kalmadıysa gencin biri taksimde bira şişeleriyle tc yazmış. bunu sordu ne var bunda diye. konu nasıl geldiyse başbakan "tc bira şişeleriyle mi kuruldu" gibi bişey söyledi. araya kaynadı ama uygun şartlar oluşturulursa ufak bir "devrim" yapabiliriz. ufak ufak içer deviririz. artık gezi parkından mı başlarız yoksa avm2lerden mi orası nasip işi. hem arada bir içmenin kime ne zararı var! *
devamını gör...
ne kadar iğrenç bir insan, ne biçim yalayıcı, dilini nerelere sokuyor... ıhh iğreeenç!
devamını gör...
başörtülülere fahişe demiş bir adam. son dönemdeki yanar dönerliğini düşünmemek lazım fazla. yarın bir gün muktedirler değişse gerçek kimliğini ortaya koymaktan utanmaz.
devamını gör...
tam bir yavşak. eyyamcı ve dahası her devrin adamı. yiğit bulut'tan zerre farkı yok. çok izlenen bir kanalın genel yayın müdürü. "böyle başa böyle tarak" yazarak bitireyim.
devamını gör...
kimse ''sayın'' diyip diyemeyeceğini bile 40 yaşından sonra öğrenen bir adam. ve kendisi hep tarafsız biri olduğu için şaşırmadığım yalakalık. ne ironi ama!
devamını gör...
ciner grubu show tv'yi aldı. babasına koşar yakında!
devamını gör...
başörtüsü eylemi yapan kızlara "kevaşeler" dediği de unutulmamalıdır, hiç unutulmamalıdır. hatta iktidar yalakalığı yaptığı şu yıllarda hiç akıldan çıkmamalıdır.
devamını gör...
--- alıntı ---

hiç beğenmediğim bir laf

lafin sahibini tanımıyorum.

bu yüzden de kimliği önemli değil.

zaten çıktığı ağızdan sonra hızla yayılan bir cümle olduğu için "anonim" bir fikri yansıtıyor.

cümle gezi eylemcilerine yönelikti. gezi'nin sıradan insanlarına yönelikti.

"bizim yaşam tarzımıza karışmayın"dan başka hiçbir mesajı olmayanları hedef alan cümle şuydu:

"eskiden yapabildiğiniz neyi yapamıyorsunuz da bağırıyorsunuz."

bu cümle çok yanlış bir kafanın cümlesidir.

ve "empati yoksunluğunun" en büyük göstergesidir.

ve yeni bir cümle de değildir aslında.

önemli olan, bir tarafın baskı yapmadığını zannetmesi değildir.

gerçek olan, bir tarafın "kendini baskı altında hissetmesi"dir.

siz istediğiniz kadar, "ben baskı yapmıyorum" deyin, birileri kendini baskı altında hissediyorsa baskı var demektir.

dedim ya bu cümle yeni bir cümle değil.

mesela, türkiye'de islamcılar "dinimizi yaşayamıyoruz" diye feveran ettiği zaman o günün egemenleri, "ne var canım. islam'ın şartlarını yerine

getirmenizde bir engel mi var? her şeyi yapıyorsunuz. nerede baskı var?" diyorlardı ve islamcı düşünce sahipleri bu cümleyle çılgına dönüyorlardı.

baskıyı yapanlara göre ortada bir baskı falan yoktu, ama kalabalık kitleler, "baskı altında olduklarını hissediyorlardı".

aynı şeyi kürtler için de söylemek, örneklemek mümkün.

önemli olan sizin baskı yapmadığınıza inanmanız değildir.

mesele, birilerinin kendini baskı altında hissetmesidir.

o hissi yıllarca hissedenlerin, bu hissi başkalarına hissettirmemesi gerekir.

hangi düşünceden, neden, kimden yana olursa olsun.--- alıntı ---


devamını gör...
akışkandır her kaba uyum sağlar günümüz siyaseti böyleyken haliyle yadırganmaması gereken gazetecidir.
devamını gör...
cübbeli ahmet hoca vesilesi ile müslümanlara olan bakış açısının değiştiğini düşündüğüm kişi.allah hiayet verir kalemini islam adına karalaması temennisi ile..
devamını gör...
ahmet hoca'nın duasında yer alıyor olmalı.
devamını gör...
28 şubat dneminde müslümanlar ve başörtülüler için söyledikleri hala unutlmamış çanak yalayıcısı.
devamını gör...
her seyi çanak yalayıcısı olarak yorumlamanın ve bu adama da canak yalayıcısı demenin vicdansızlık olduğunu düşünüyorum.
cübbeli ile olan programlarını takip ettim genel olarak ve ilk baştaki tavrı ile sonrakiler başka idi.
bunu çanak yalamakla açıklayamazsınız.
insanın içinde bulunduğu konum, onu yetiştiren ve ona imkanlar sunanlar "bu doğrudur" deyince insanın doğrusu "o" olmuş oluyor.
bu, yüksek ihtimal ona çanak yalayıcısı diyen zihniyet için de geçerli.
bir dönüşümde olan kişi.
devamını gör...
ulusalci basin tarafindan bu ulkede durmadan yerden yere vurulan iki kisiden bir tanesi digeri zaten malumunuz joleli. bazi insanlar degistim dediklerinde ona hak verirsiniz bazilari ise oyle sozler beyanatlar vermistir oyle hareketlere imza atmislardir ki artik kaliplasmis guruhun elcisi olarak goz onunda olurlar..
fatih altayli da bunlardan bir tanesiydi donemin hatalari icerisinde bindigi gemi ona binlerce kapi acti ondan nemalandi ve gazeteci kimliginden bir durus olarak ekranlarda susledi bedenini.

devir degisti adamlar sistemler devletin ideolojisi kandirildim kandirildim ustam dedi. goremedim kullanildim dedi.. inanmak istedin degistigine erdogan da degistim cikardim gomlegi demisti ona da bir sans vermek istedin korkun hayal kirikligin ya oyun oynuyorsa ya yalandan bizden gibiyse ya sende sol cenahin dustugu hayal kirikligina ugrarsan.

bu sekilde hayat gecmez bir adamin fikirleri ile ilgilenin ne kapiyorsan kap sana ne katiyorsa kardir gerisi cikar ve durum iliskisi.
devamını gör...
çok erken maruz kaldığı bir çaresizliği var bu amcanın. yeterlilik duygusunu yitirmiş gibi ahlak anlayışı da yaşamı boyunca pişmanlık duygusuna dönüşmüş. iki arada bir derede kalmış kendisinin efendisi olamayacağıyla teselli bulmuş, görev bilincinin maskesi arkasına saklanmış bir zavallı.
devamını gör...
bugünkü yazısının üçte birini ahmet atakan'ın ölümü üzerinden su testisi su yolunda kırılır mesajı verilmesini eleştirerek gündeme, üçte birini murat bardakçı'yla kendi aralarında yaptıkları son şair muhabbetine, üçte birini de spora ayıran habertürk yazarı.
vakit harcanacak bir şey demiyor, ben sizin için harcadım. gene de daha fazlası için: http://www.cogitosozluk.net...
devamını gör...
tarafsız olacağım diye doğru olamayan adamdır. tarafsız insan olmaz fatih bey doğruyu buldun mu yapışacaksın.
devamını gör...
yandaş falan diye yazan arkadaşlar var fatih altaylı bana göre türkiyenin en tehlikeli ve en derin yazarlarındandır.asla safı belli değildir her tarafa dönebilir ne dostluğuna ne de düşmanlığına güven olmaz. başkanım başkanım diyerek röportaj yaptığı abdullah öcalan türkiye ye getirilince asın bu şerefsizi demiştir. halkını çok iyi tanıyor nabza göre şerbet vermeyi çok iyi biliyor...
devamını gör...
http://www.haberturk.com/ya...

yani diyor ki dekolte için siz muhafazakarlar kızı kovdunuz ama bak sizden bir tarikat lideri, bir grup mürid toplamış, her an fırlayıp stüdyoda sevişecek gibi duran, bol dekolteli süper seksi kızlar hiçbir muhafazakarı rahatsız etmez.

hay senin sıfatına şeyedeyim, hiçbir muhafazakarı rahatsız etmezmiş, zibidi ya.
devamını gör...
hocanın kızları için kullandığı "her an fırlayıp stüdyoda sevişecek gibi" ifadesi muhtemelen yakın zamanda biyerlerinde patlayacaktır.
devamını gör...
ya adnan hoca hakkındaki eleştirileri hiç okumuyor, ya adnan hocayı hâlâ ciddiye alıyor ya da dalga geçiyor. o adamdan ve kedi canlılarından nasıl rahatsız olunduğunu dünya alem biliyor, bir altaylı bilmiyor anlaşılan.
devamını gör...
son günlerde yaşanan olayları özetlemiş..

bir ülkede seçilmiş bir iktidar ile bir odak arasında çatışma var ise ben her zaman "seçilmiş hükümetten" yana olurum.

nedeni çok basit.

bir iktidar; ister başarılı olsun, ister başarısız.

ister demokrat olsun, ister antidemokrat.

ister hukuka saygılı olsun, ister saygısız.

ister dürüst olsun, ister namussuz.

ister şahane olsun, ister beter.

iktidan değiştirmek eninde sonunda halkın elindedir, bizim elimizdedir.

eğer kötüyse, eninde sonunda vatandaşın sabrı tükenir ve sandıkta yollar.

geç yollar, erken yollar ama vatandaş yollar.

birini yollar, diğerini getirir.

bir gün getirdiğini de yollar.

ama cemaat gitmez

ama "seçilmemiş" odaklar öyle değildir.

ne gelmesi vatandaşın elindedir, ne gitmesi.

gitmez.

gitmediği gibi seçilmişleri de ülkeyi yönetemez hale getirme gücünü elinde bulundurur.

bu nedenle ben hep "seçilmişten" yanayım
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.