fatih terim

1 /
yanındaki şaklabanlarını da alıp gitmesi gereken yetersiz.

utanmadan basın açıklamasında 3 sene isteyen yüzsüz. yüzsüz olduğu kadar taraftarı da aptal zanneden beyinsiz. 4 yıldır takımın başında olan biri çıkıp 3 yıl süre istiyorsa "fatih terimdir büyük hocadır vardır illaki bir bildiği" demenin zamanı çoktan geçmiş demektir. yani bir şey bildiğin falan yok moruk.

mesela topun olduğu hiçbir yerde takımın yok , futbolcun yok , futbolcunun yürüyecek takati yok. herhangi bir oyun planın yok. defansın aşırı kalabalık ama rakip iki topçu ile bile gelirken o defans sanki hiç yok. orta saha ve defans ya da ileri uç arasında hiçbir bağlantı yok. eski karizmandan eser yok. maçtan sonra gazetecinin sorduğu çok basit, çok yerinde ve tamamen futbol ile alakalı bir soruya bile tahammülün yok.

istifa edecek yüzün de yok. değişen futbol anlayışını geçtim değişen antrenman sisteminden bile haberin yok. bizde de sana tahammül edecek sabır yok. 20 sene öncesinde yaşayan kafanı da futbolunu da al git çünkü artık tüm taraftar için yok hükmündesin.

artık çağı çoktan geçmiş kişi. verim gazı salım sahaya oyuncuları tamamdır dönemi kapanalı çok oldu.
elin kıytırık takımları bile sistem oynuyor avrupa da. gs ye ronaldo ve messi paketi getirsen fatih terim elinde iş yapamaz.
ne oynatığı belli değil takıma. bildiği tek taktik hızlı 1-2 kanat alıp önlerine top atma. onu da artık yapamıyor. gs takımının avrupa da son 40 maç civarı kötü olmasının ana sebebi bu olay.
tabi ligimizin bugunu bulmuş fatih terim. kaos çıkar, hakemleri kankaların aracılığı ile baskı altına al, medya da ki gücünü kullan rıdvan dilmen sezonu - zorlu sezonu gibi algı yarat , yapıcağın sıkıntılı anadolu takımlarının önemli oyuncusunu maçtan önce ayart maça çıkartma yada kötü oynat.
bunları avrupa da yapamadığı için hep rezil olup duruyorlar. fatih terim türk futbolunun bu halde olmasının en büyük nedenlerinden biri. yaptığı kaoslardan hep bir olay oluyor lig de. görev almasa bile medyada ki gücü ile yapıyor. takımlar sistem kurmak yerine terim ile atışmak için onlarda aynı yolla başvuruyor.
artık eskisi gibi de güçlü değil tabi gs yi karanlık bir dönem bekliyor. geçmiş olsun.
Bu akşam tek yaptığı şey oturup hakeme küfür etmek oldu. ama korkmasın. gücünden ve çevresinden çekinen spor yazarı çok. paratora yine toz kondurmazlar..
galatasarayın başına 5. defa musallat olmuş dinazor . inşallah şu şarkıdaki gibi 6. sını 7. sini görmeyiz.
ne ballı ekmeği varmış bu kulübün bırakamıyor bir türlü gazman .

*

sabah antrenmana çıkmış efsane. onu görünce yüzler gülmüş. e bu bizi de mutlu eder. yanına ulu johan'ı entegre edecekmiş diye haber var ama bakalım muhteşem bir olay olur.
En az 50 m avro GS'a yeni transfer döneminde harcama yaptıracak hocadır. Daha lig biter bitmez söylenmeye başlamıştı. Hiç bir zaman ucuz hoca olmamıştır.