fenerbahçe

1 /
ilginç bir takım, şeytan tüyü mü desek, aura mı desek bilemiyorum bir şeye sahip.

beşiktaşlı bebeler görüyoruz ortalıkta. son zamanlardaki başarılar ve semt takımı, çarşı filan sempatikliği ile makul. galatasaraylı bebeler de var, e zaten takım başarılı genel anlamda. ama anlamsız bir şekilde bu acıların takımını destekleyen bebeler de var. hayır yani ne buluyorlar bilemiyorum. özellikle şu dönemde bir insan niye fenerbahçeli olur, izah edemiyorum. işte giriş cümlesinde dediğim gibi çözemediğimiz bir şey var.
Genel olarak zorluk yaşadığı her dönemden daha güçlü çıkan istanbul takımı.

Bu akşam Beşiktaş müdavimleri asarız, keseriz, mdf döşeriz diye konuşuyorlar forumlarda, twitter'da. Çoğu ya sabi, ya henüz liseli yahut bu oyunun çarklarını henüz bilmeyen insanlar.

1) derbilerde favori her zaman bir şekilde sorun yaşar.

2) derbilerde favori Beşiktaş ise taraftar, sermaye ve etik güç noktasında Galatasaray ve fenerbahçe bir şekilde dengeler. Kötü manada demiyorum bende o yönetim de olsam elimden geldiğince bunu yaparım.

3) baskı unsuru hataya zorlar keza Beşiktaş'ın kalecisi ve defansı yok.

Bazen oyuncular kendilerini affetirmek yeniden motive olmak için maç seçerler. Bence Beşiktaş - fenerbahçe tam da o maç ve kolay geçeceğini Beşiktaş' ın fark atacağını sananlar büyük bir gaflet içerisindeler.

Bu akşam ilginç bir sonuç çıkabilir ben beraberliğe razıyım bir beşiktaşlı olarak..
galatasaraylıyım. ilkokulda fanatiktim şimdi en son galatasaray maçı izledim bilmiyorum. futbolcuları yolda görsem tanımam. koca adamlar süper lig denen kalitesinden mütevellit futbol oynanıyor demeye bin şahit ligi takip ediyorsunuz üstüne fenerli oluyorsunuz. yahu bu fenerden adam olmaz, sağlığınız için şu takımı bırakın. dün gene ne olduğunu anlamadığım bir kaos olmuş, fenerli arkadaşlar çıldırıyordu. yazayım dedim.
yıllardır hep aynı stratejiyle hareket eden kulüp. 22 tane transfer yap ve bunlar içinde yıldız kalibresinde futbolcular da olsun. sonra camiayı şampiyonluk için heyecanlandır ve herkes gaza gelsin. en sonunda da üst üste puan kayıpları yaşa ve havlu at. abi olmuyor işte olmuyor. şampiyonluk için yıldız futbolculara ihtiyaç yok. bir sezonda takımı baştan sona yenilemene gerek yok. sen paf takımınla bile çıksan şu durumdan daha kötü bir durumda olmazsın. ligi iyi kötü yine 4-5. bitirirsin. bunun yerine daha mütevazi ama başarıya aç bir kadro kur ve iyi bir teknik adamla birkaç sene sabret iyi kötü bir seri yakalar şampiyonluğu elde edersin.