fenerbahçe

1 /
dolar'ın bu denli hızlı yükseleceğini kestirememiş spor kulübü. ekonomik verilere baktığımda, dolar'da düşüşün fenerbahçe'nin şampiyonluğu ile başlayacağını görüyorum. zaten bunu görmemek için de, sağır olmak gerekiyor. ama bu galatasaraylılar yok mu, istemezler bunu. memleket yanmış bitmiş, umurlarında mı!
En son şampiyon olduğunda dolar 2.077 imiş. En son şampiyonlar ligine gittiğinde de PlayStation 2 vardı. Şimdi dolar kurunu takip etmek bile saçma. Ve PlayStation 5 piyasada. Vay anasını Serhat ya.
2021-2022 sezonunda, erkekler futbolunda, rakiplerine ilkleri yaşatan kulüp. aykut kocaman'ın başakşehir'i ilk puanlarını aldı kendilerinden. giresunspor ise sezonun ilk golünü attı fenerbahçe'ye. hayrolsun.
uefa avrupa ligi ilk maçında almanların frankfurt takımı karşısında galibiyeti kaçırıp beraberliğe kaldığı için kocaman bir teşekkür ettiğim yerli takımımız. buy tür maçlarda yenemiyorsan yenilmeyeceksin en azından. deplasmanda beraberlik iyidir iyi.
Şansızlığı devam ediyor. Ama UEFA grubundan lider çıkması olası. İlk yarı oyunu çok iyi domine etti. Maç oynadıkça ve takım oturdukça daha iyi sonuçlar alacaktır.
bu sene ilk defa adam akılı transfer politikası yaptı takımım. üç büyükler kendilerini hep real , united flan gördüğü için bu takımların eskimiş , posası kalmış oyuncularını aldılar. genelde ellerimiz de patladı.
bizim izleyeceğimiz yol a sınıfı takımlar gibi hazır oyuncular değil. bir alt sekment olan benfica , porto , ajax hatta sevilla tarzı takımlar . genç potansiyeli alıp tutarsa kazanç tutmasa yaşından dolayı çok az zarara elden çıkarmak.
gs de aynı yollu denemeye çalışıyor.
bu şekilde devam edilirse iyi bir sistem ve başarıya aç genç potansiyel dolu takım ile avrupa da bile büyük başarılar gelebilir.
( terim ile zor gs için )
hakemlerin 2 haftadır kurtardığı müthiş takım. artık şampiyon olması gerektiğine kanaat getirilmiş. ilk hafta adana demirsporun penaltısı verilmedi 1-0 kazandılar. 2. hafta antalya karşısında 1-0 önde iken antalyasporun verilmeyen net penaltısı var. hatta o pozisyonun devamında 2-0 oluyor. adalet vs diyen fenerliler neden sessizler acaba.
sürüyle adam transfer edip yenilerin lisansının çıkabilmesi için kadrodan satış yapması gereken ama avrupa maçında yedek kulübesinde 2 kaleci, biri 16 biri 20 yaşında iki u19 lu genç ve 2 normal oyuncu çıkarabilen takım.
öyle ki 5 değişiklik hakkını bile kullanamıyor ancak 4 kişi değiştirebiliyor.

hakkaten vizyon başgan.
işlerini masa başında halletmiş, sadece ağlamakla, ona buna çamur atmakla ve 6-0'la övünen takım ve taraftara sahip takım. yeryüzünde kendi taraftarı haricinde tanıyan eden, takip eden biri yok, içinizde bir değeri yetiştirip bir avrupa'ya göndermiş misiniz? tuncay midılsboro haricinde hatırlamıyorum, içinizde efsane diye andığınız bir antik yunan'dan kalma lefter, bir de alex var. hiçbir futbolcusuna sahip çıkmamış, bir plaketini bile esirgemiş, emekli edememiş bir kulüp işte. abuk subuk ne kadar mesele varsa onunla uğraşır, medyayı elinde bulundurur, lobisi kuvvetlidir, taraftarı ağlaktır, makus talihleri bu çünkü, ne bileyim daha ne anlatayım?

ek: yıllardır avrupa'da olmayışları, hiçbir elle tutulur başarılarının olmayışı, türkiye içinde de bir başarılarının olmayışı, 6-0 6-0 diye dolanıp durur, sahalarında kupa kaldıranları unutur, balığın hafızası budur çünkü, böyle böyle daha akla hayale gelmeyen onlarca şeyi unutmuş olmadan ekleyeyim dedim.

ek2: en son çatapat erol geldi, tuchel dendi, klopp dendi, onlar gibi dendi, çok değil kendi oyuncunuz olan bir adama bile 6 ay dayanamadınız.