1.
türkiye tabanlı bir cemaat lideri. pensilvanya da yaşıyor. bir takım kendisini mehdiyetin başı olarak görürken başka bir grup da onu davaya en çok zarar veren adam olarak görüyor.

necmettin erbakan için 28 şubatta beceremedin bırak da demiştir.
devamını gör...
israili otorite sanan,mavi marmara şehitlerinim şehit saymayan,filistinli çocuklar ölürken ölmüş 2-3 yahudi çocuk için ağladığını söyleyen,dinler arası diyalog adına papaz-haham-imam eşliğinde 3 dinin dularıyla nikahlar kıydıran,kendini ülkeye girme yasaklısı sanan,okyanus ötesinden, cebrail gelse parti kursa oy atmayacağı halde siyasete her an müdahale edebilen cemaat lideri. *
devamını gör...
mütemadiyen ağlayan, amerikancı bir vatansever, nev-i şahsına münhasır zat. orjinal bir mahsuldür, orası kesin. şu aralar yanlış hatırlamıyorsam pensilvanya'da gözyaşlarından bir servet yapmakla meşgul. halbuki dönse, biraz da buralarda ağlasa.. çok özledim hocayı, anlatılır gibi değil muhterem.
devamını gör...
aklımda kendisiyle alakalı bir çok soru işaretini barındıran insan.

yurt dışında açtığı okullardan birine 'ışık okulları' değil 'the light academy' ismini koymuştu. okulun eğitim dili ingilizce idi ve türkçe dersleri ingilizceden daha az veriliyordu. hangi ülke olduğunu hatırlamıyorum. neden 'the light academy' ? neden okulun eğitim dili 'ingilizce' ?


geçenlerde mehtap radyo'da bir program dinledim. yurt dışına fethullah gülen'in okullarına öğretmen olarak gönderilenlerin eşleri ile röportaj yapılıyordu. bi abla başladı kendi hikayesini anlatmaya. yaşadıklarından felan bahsediyordu. heralde tacikistan'dı gittiği yer, tam hatırlayamıyorum. bi ara şunları söyledi: "biz oraya gittiğimizde hiç türk okulu yoktu. ilkini biz açacaktık. gittiğimizde fransızların, almanların ve bir kaç ülkenin daha açtığı okullar vardı. oranın halkı da çok fakirdi. kendi okulları iyi değildi." gibi şeyler duyduktan sonra dinlemeyi kesip aklımdaki soruları tekrar düşünmeye başladım.

daha önce yabancıların misyonerlik faaliyetlerini duymuştum. yurtdışında kapatılan türk okullarını duymuştum. yasal olarak yurtdışında okul açmak için eğitim dilinin ingilizce olmasının şart olduğu yerler olduğunu duymuştum. radyoda konuşan ablanın da dediklerini duyunca aklımdaki sorular uçtu gitti. zaten o iki soru çok sığ düşüncelerle ortaya çıkmıştı.

avrupa'nın senelerce sömürdüğü katlettiği ülkelere bakın. şimdi de gidip kendi okullarını açıp kendilerine adam seçiyorlar oralardan. rusya'dan, ortadoğu'dan, hindistan'dan, afrika'dan.

fethullah gülen'in düşüncesine bakın bir de. elinde avucunda hiç bir şeyi yokken müslüman'ın, türk'ün adını dünyanın dört bir yanına götürmüştür bugün. ne olursa olsun o insan bunu yapmış. kimseden yardım almadan bunu kendi düşüncesi ile yapmış.

fethullah gülen hakkında daha hiç bir soru yok mu aklımda? var. hala cevabını bulamadığım sorular var. eğer niyeti kötü ise âllah başına yıksın her şeyini. eğer niyetinde halis ise de âllah emellerini tamamlaması için ona yardım etsin. zaten neyin ne olduğunu bilen yine âllah'tır
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.