fikret orman

1 /
bugün yapılan mali kongrede, dönemi ibra edilmemiş, akabinde kulüpten ihraç talebi ile disiplin kuruluna sevk edilmiştir. raporda yazılanlara bakıldığında, hukuki yollar da açılacak ve raporlarda geçenler doğruysa, ceza alması da muhtemel...

Beşiktaş eski başkanı Fikret Orman'ın kesin ihraç talebiyle disipline sevki için 114 imzalı dilekçe divan kuruluna verildi. Fikret Orman'ın ihracı istemiyle disipline sevk edilmesi yönündeki önerge, oy çokluğu ile kabul edildi. Beşiktaş Kulübünde Fikret Orman başkanlığında 01.01.2019-12.05.2019 döneminde görev yapan yönetim kurulu idari yönden ibra edilmedi.

Beşiktaş Kulübü'nün Akatlar Spor Salonu'nda gerçekleşen 2019 Yılı Olağan İdari ve Mali Genel Kurulu'nda 121 üye, imzaladığı önergeyle bir önceki Başkan Fikret Orman'ın kulüpten ihraç edilmesini talep etti.

Divan Başkanlık Kurulu'na verilen önergede ‘Yetkisiz şekilde 510 milyon TL bütçe aşımı yapması', ‘Bir genel kurul üyesinin darp edilmesi', ‘Sahte evrakla kulübe sporcu kıdemiyle üye yapılması', ‘30'dan fazla taraftarın evinden gözaltına alınması' ve ‘Kulübün borç yükünün altında kalması' iddialarıyla Fikret Orman'ın ihraç edilmesi talep edildi. Genel Kurul'da yapılan oylama sonucunda oy çokluğuyla önerge kabul edildi. Ancak bu önerge, dilek ve istekler bölümüne alınarak Yönetim Kurulu'na sevk edilecek.

git
abdullah avcı ile sözleşme imzalarken neyin kafasını yaşadığını merak ettiğim eski beşiktaş başkanı. acaba kafasına silah mı dayadı abdullah avcı sözleşme imzalaması için? kulüp kendisini kovarsa 17 milyon tl tazminat ödenir maddesinin olduğu sözleşmeyi imzalamasının başka mantıklı açıklaması olamaz herhalde. avcı ile sözleşme imzalamazsan, beşiktaş'a hoca mı yoktu sayın orman? çıkıp açıklama yapması gerekiyor kendilerinin veya ahmet nur çebi'nin bu tazminatın hesabını sorması gerekiyor dicem ama çebi'de bunun yardımcısıydı sanırsam. milleti yoksulluk sınırı altında maaşlara mahkum edip, kendileri sırça köşklerde yaşayanlarla hesaplaşacağız elbet. unutmayın bunu.
Beşiktaş tarihinde nice insan gelmiş geçmiştir, nicesi iz bırakmış nicesi yormuştur lakin lens gibi bidonu kiralayıp bir de üstüne yıllık 3 milyon euro kontrat veren haysiyetsizdir kendileri.

Fikret orman dönemi sonrası beşiktaşımın borcu 3 milyar 360 milyon seviyelerindedir. 500 milyon dolardan bahsesiyoruz ve bıraktığı yük ileriye dönük 7 oyuncu banko değil bir tanesi 37 yaşında olan atibadır. Kalanlar ise geleceğin messisi olarak adlandırılan bidonlar ordusudur.

Senin bundan sonra değil beşiktaşı anman maçlarını izlemen yasaklanmalı.
istifa ettikten sonra beşiktaş erkek futbol takımı, uzaya fırlatılmış roket misali havalandı ligde ve 16'ncılıktan 3'üncü sıraya kadar yükseldi. istifa ettiği için teşekkür ederim kendisine. istifa edebilmekte büyük bir hizmettir azizim. umarım başarısız olmuş siyasilerimize ve yöneticilerimize örnek olur bu istifalar diyecem ama nerde. koltuğa oturan bırakmıyor. ulan yönetim şeklinin isminin demokrasi olması yetmiyor işte tenekeler. demokrasilerde istifalarda vardır. bana göre krallık daha iyiydi şuan ki demokrasiden. en azından hata yapan kral, padişah olunca kellesi gidiyordu. bir nevi istifa olayı yani.
beşiktaş'a sınıf atlatan adam. büyük kulüplerin en önemli özelliği sürdürülebilir olmalarıdır. son 4 yıldır beşiktaş çok daha rasyonel yönetiliyor.
doğru bir karar almıştır. kulübün anasını belledi. demirören 150 milyon dolar borç bıraktı gitti. bu demirören'e sövdü saydı ondan daha fazla kazık çakıp gitti. şenol güneş meselesinde de tamamen suç kendisinindir. ne oyuncuların maaşını ödedi, ne zamanında transfer yaptı. şenol'un hayranı değilim ama adama büyük haksızlık yapıldı. pepe'yi getiriyorsun, negredo'yu getiriyorsun maaşını ödeyemeyip geri gönderiyorsun. dahası pepe kulüp çalışanlarının maaşını da ödeyip öyle gidiyor. Ulan sadece stat gelirleri bile oyuncu ve personel maaşlarını öder.

ha bundan sonra gelecek başkan bir şeyler yapar mı? hiçbir *ok yapamaz. büyük kulüplerdeki divan üyeleri hep birtakım yapılanmalarla bağlantısı olan adamlar. buralarda iyi para döndüğü için yine yiyici bir adam gelecektir. şampiyonluk falan filan bu işin taraftarın gözünü boyama kısmı. bir kulüp hem ligde hem avrupa'da başarılı olup daha da borçlanır mı arkadaş?