finlandiya başbakanının gece kulübünde sabahlaması

1 /
finlandiya'da savaş çıkması ile başlayan yorumu cımbızlayan editörün dikkatimizi çekmek istediği yer olan, ülkenin başbakanının devlet işleriyle meşgul olması yerine eğlenirken görüntülenmesi durumuna karşılık, kendi vatandaşlarının probleminin bu kişinin covid temaslısı olabileceği tarihte karantinada olması yerine dışarıda görüntülenmesi olduğundan yorum yapmanın abes kaçacağı hadise.

biz sizi anlayamayız guzum, toplumun örnek gösterilen insanlarının bir nebze daha dikkat etmesi gerektiği kuralı, dikkat ettiği kurallar çerçevesine uygun bir halka hitap etmesi ve bu kuralın öncelikli olarak söyleyenlerin ağzına sakız olmaması ile mümkün olabilir, o yüzden oyuna devam... *
Başta, bu tutumu ile hiçbir Kovid-19 tedbir kuralını ihlal etmediğini belirterek kendini savunan Marin, kamuoyundaki tepkilerin ardından özür diledi.

Marin, aldığı talimatlar ışığında daha duyarlı davranması gerektiğini anladığını söyledi.

Muhalefet, Marin'in Kovid-19 testi negatif çıkana kadar kendini gönüllü olarak izole etmesi gerektiğini savunsa da Finlandiya'da çift doz aşılanmış kişilerin temaslı olmaları halinde kendilerini izole etmeleri gerekmiyor.


git


bence ofansif bir müdafaa yapıp, "Dünyanın meşru nimetlerinden tek, azınlık ama egemen düşüncenin kurşun askerleri faydalanır. Bu azgın azınlığa göre biz, "Bizimkiler" dizisindeki kapıcılarız" dese, daha etkili olurdu...
çok normal olan durum. türkiye kıyaslaması yapmak da bir hayli komik. en son hatırladığım kadarıyla gündemlerinde can yeleği takmadığı için ceza yazan polisler vardı. burada ne gibi bir savaş çıkacak da başbakan koşarak çözüm üretmeye çalışacak. eğlen sanna tadını çıkar.
kadında akşamdan sabaha Devalüasyon olur korkusu yok, gece helsinki sokaklarına tanklar çıkar, orduyu ele geçiren cemaatler darbe yapar derdi yok, isveç sınırından mülteci akını olur, norveçli teröristler karakol basar askerleri şehit eder endişesi yok, ekonomik sıkıntılardan bunalan halk sokaklara iner eylem yapar tasası yok. eğlen bacım eğlen, sen yapmayacan da kim yapacak.
Finlandiya Başbakanı Sanna Marin’in hem de Dışişleri Bakanı Pekka Haavisto’nun Covid-19 testinin pozitif çıktığı gün başkent Helsinki’de sabaha kadar bir gece kulübünde eğlenmesi vatandaşların tepkisine neden oldu. Sosyal medya kullanıcısı bir kişi, “Savaş çıkarsa ve Sanna bardaysa Tanrı yardımcımız olsun" yorumunda bulundu.

kadın resmi telefonunu da almamış yanına. hakkaten ülkede bir şey olsa başbakan nerde? barda içiyor eğleniyor ilişmeyin diyecekler herhalde.
git

beğenmiyoruz etmiyoruz da bizimkiler bu kadar aymaz değil en azından.