frank lampard

1 /
Teknik Direktörlük konusunda sanırım kendini henüz kanıtlayamadı. Kanıtlamak için de biraz vakti var gibi. Futbolculuğu hakkında konuşmak istiyorum. Chelsea'yi bana sevdiren FM'lerde Chelsea ile oynayıp her sezon 40 maç üstü oynattığım bir efsanedir. Ona bir şeyi yapamayacağını söyleyin tükürdüğünüzü yalattırsın. Babası da futbolcuydu. Babası futbolcu olanların yeteneği genetik oluyor sanırım. Lampard'ı efsane yapan devamlılığıdır. Futbolcu değil de bir asker olsaydı ve bu sancağı bırakma denilseydi. Kanlar içinde yerde cansız bedenini bulduğunuzda emin olun sancağı bırakmadığını da görürdünüz. Bunu kilometrelerce öteden Türkiye'den görebileceğimiz şekilde yapıyordu. Kuvvetli olması, devamlı olması, olgun olması, soğukkanlı olması Chelsea'nin de neredeyse 50 yıllık şampiyonluk hasretlerinin bitmesinde büyük katkıları olmuştur. Büyük topçudur. Sağlam bir sağ ayağı vardır. Efsanedir ve Efsane kalacaktır. Sanırım o günleri görürsek 60'lı yaşlarımda da anlatabileceğim futbolculardandır.
"sacked" ifadesine maruz kalan chelsea'nin eski efsanesi ve teknik direktörü. sermayedarın dilediği şekilde ilerlemeyince süreç bu şekilde efsane mefsane dinlemiyor maalesef. daha kovulmadan bir gün önce "ben bu baskıyı kaldıracak kapasitedeyim" diye açıklama yapmıştı. ben yine iyimser bakıp bir miktar daha zamanı var sanmıştım ama ipler çoktan kopmuş. nereye gideceğini göreceğiz.
dün akşam oynanan sandırlend maçında siti formasıyla,çoğu forvetin atamayacağı şıklıkta kafa golü atmış efsane orta saha futbolcusu..

siti yıl sonuna kadar uzatmış sözleşmesini..

ulan bu adam bu yaşında hala gol atabiliyorsa çelsi bunu neden yolladı ki hala anlamış değilim...
değeri futbol fakirleri tarafından bilinememiş, modern futbolda orta sahanın görmüş olduğu en efsane isimdir. son 10 (geçen sene) sezonda 182 gol atmış (sadece chelsea formasıyla resmi maçlarda), bir o kadar da asist yapmış ingiliz top tepici. 2010 yılında premier lig için son 10 yılın en değerli futbolcusu seçilmiştir. premier lig tarihinde en çok gol atmış 4. futbolcu ayrıca en çok gol atmış orta saha oyuncusudur. uzaktan çok sert şutları ve milimetrik pasları mevcuttur. 150 iq ya sahip bu kardeşimiz (einstein 160 iq ya sahipti) bilim dünyasında dahi olarak kabul edilir. verdiğim bilgiler klavyelerinizde mevcuttur. değinmeden geçemicem ismi de son derece karizmadır.
siti forması ile çelsi'ye gol attıktan sonra bu haftasonu da hull siti'ye golünü atmış ingiliz orta saha oyuncusu...

gerard ile beraber muhteşem bir ikili olmalarını bekledim yıllarca ingiltere milli takımıgit oynarken ingiltere'yi alıp bu ikiliyi oynatırdım hep orta sahada...

adam iki maçta iki gol attı...

bizim veli kavlak bir senede o kadar gol atsa takla atarız anasını satayıgit yinede veli kavlak iyidir vurmayın git tesellisi..