frank sinatra

1 /
bugüne kadar popüler olan her şeyden uzak durmaya çalışmışımdır. büyük müzisyen frank sinatra ben doğduğum yıllarda popülerdi. ben doğmadan otuz yıl kadar falan evvel de popüler bir sanatçıydı. hakka yürüyeli 20 yıldan fazla oldu hala popüler. salt müzisyenliği değil filmlerindeki olağanüstü oyunculuğuyla da her zaman şaşırtmıştır beni. sanırım sanat severliğimdeki bir kaç istisnadan biri frank ustadır. iyi ki geçmiş dünyamızdan ve hayatımdan demek istiyorum.

birçok açıdan bir zamanların amerikasının özeti. bir zamanların o koca, klas memleketin ikon şarkıcıları şimdi madonna, beyonce ve rap yaptığı söylenen (ki aslında yapmıyorlar) bir takım adamlar.
yayınımızı kapatırken, bir efsaneyle veda ediyoruz size, tok sesi ve mükemmel yorumuyla bir ustayı selamlıyoruz....

yayında ve yapımda emeği geçen bana teşekkürlerimi sunuyorum. tüm yayın ekibim adına sizi saygıyla selamlıyorum...

new york new york... frank sinatra....

ustalara selam olsun...

kalın sağlıcakla...

1915 doğumlu amerikan. formal bir müzik eğitimi almamış olmasına rağmen notaları okumada doğuştan gelen üstün bir yeteneği olduğu bilinir. şarkı söyleme tarzıyla meşhur sinatra, ilk büyük hiti all or nothing at all'u columbia etiketiyle 31 ağustos 1939’da kaydetmiş.
60’tan fazla filmde rol aldığı ve sekiz filmin prodüktörlüğünü yaptığı da not edilmeli. şu ikisi arasında bir bağlantı var mı bilinmez ama ikisi de bu adamdan sorulabilir:
(bkz: smokin)
(bkz: smoking)