Fransa'da sağlık kartı dönemi

1 /
Bizimkilerin bu olaya fransız kalacağını sanmıyorum. Salatalığım var diyen olsa, sağlık bakanlığının, intihalci, torpilli, dayılara poposunu dayamış bilim!* kurulunun tuz dahi almadan boynuna dolayacağı haberdir. Ben en fazla bir ay veriyorum.
Alayımızı s. Pardon asilayacaklar
Vakaların hızla arttığı Fransa'da sağlık kartı dönemi başladı. Böylelikle Kovid-19 aşısı olmayanlar ve negatif test sonucu göstermeyenler normalleşmeden istediği gibi faydalanamayacak.

Son 24 saatte 18 bin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası açıklayan Fransa'da sağlık kartı uygulaması yürürlüğe girdi. Buna göre, sinema, müze ve spor müsabakaları gibi 50'den fazla kişinin bir arada bulunduğu etkinliklere Kovid-19 aşısı olmayanlar ve negatif test sonucu göstermeyenler alınmayacak.

Uygulamanın 1 Ağustos'tan itibaren de kafe, restoran ve alışveriş merkezi gibi ticari alanlar ile otobüs, tren ve uçakları da kapsayacak şekilde genişletilecek. Müşterilerinin kimlik bilgilerini kontrol etmeyen işletmelere, önce 1.500 Euro, tekrarlanması halinde daha yüksek para cezaları uygulanacak.

Başbakan Jean Castex, sağlık kartının aşılanmamış gençleri teşvik etmeyi ve ülke çapında yeni bir karantina kararının alınmak zorunda kalınmasını önlemeyi amaçladığını söyledi.